Opinia Toyota Auris terra 1.4 d4d 90KM (turbo diesel) hatchback 2009r., ocena użytkownika (24b2)

Toyota Auris terra 2009r. - opinia użytkownika

silnik: 1.4 d4d 90KM (turbo diesel)

data oceny: 2014-01-29

Przy w miarę dynamicznej jeździe auto spala średnio 6,5 l Oleju Napędowego/100km co sprawia że nie odczuwasz w portfelu bolączek kiedy podjeżdżasz na stację paliwową.

na faktyczną ilość przejechanych kilometrów... co sprawdza w każdym salonie toyoty.... sprawdzajcie numery vin w kilku miejschach z książką serwisową... najlepiej auta krajowe.... uboższe ale łatwiej sprawdzić historię auta

lać dobrej jakości paliwa

Polecam przeciętnemu kowalskiemu Toyotę Auris gdyż auto nie wymaga częstych ingerencji mechaników jest w miarę przestronne i bezawaryjne o komforcie można by podyskutować.

auto żywotne i zawsze na posterunku

Auto mimo swojego wieku oraz przejechanych kilometrów zachowuje się ja nowe. Brak zastrzeżeń. Jeśli potrzebujesz auta oszczędnego kup Aurisa!

W kwestii przyspieszenia oraz silnika nie mam zastrzeżeń.

oprócz tego że w aurisie jest dość głośno to nie mam zastrzeżeń...

W aurisie jest sporo miejsca i z pewnością może poruszać się nim przynajmniej 4 osoby w komforcie. Z tyłu jest sporo miejsca a pasażerowie tylnej kanapy nie muszą się ściskać lub zastanawiać jak ułożyć nogi by było im wygodnie. za sprawą płaskiej podłogi z tyłu można sobie spokojnie nogi położyć.

Klimatyzacja doskonała natomiast ogrzewanie zimą w aurisie jest kiepskie zwłaszcza iż z silnikiem 1.4 nie ma się czego spodziewać jeśli chodzi o nagrzewanie zimą. Mój auris został doposażony w system dogrzewania i to w zupełności wystarcza by auto było przyjemne i latem i zimą.

Tutaj mogę napisać tylko że widoczność z tyłu jest nie doskonała. ale można się przyzwyczaić.

zastrzeżenie jedno i szczerze wątpię że ktoś się ze mną nie zgodzi!!! ułożenie gniazda zapalniczki(jedno gniazdo w tych czasach to za mało gdyz wszyscy posiadamy telefony komórkowe które ładować trzeba oraz gdy chcemy podłączyć jeszcze jedno urządzenie np. nawigację lub rejestrator trasy!) jest bardzo kiepskim miejscu co sprawia że trzeba sobie dokupić przedłużacz z rozgałęziaczem.

W salonie toyoty przeglądy wachają się w granicach od 700zł do 1300zł w nieautoryzowanym warsztacie(np. u znajomego mechanika 300-500zł)w tym: wymiana oleju, wszystkich filtrów sprawdzenie elementów gumowych klocków i tarcz hamulcowych itp. wycieraczki do tego auta to ceny ok. 100 zł za sztukę np. firmy bosh! Np. wymiana tylnego zderzaka po stłuczce w salonie toyoty zapłacimy około 2300zł a u znajomego mechanika wszystko zamknie się w cenie 1000zł. Np opony letnie do aurisa wachaja się w kwotach od 180zł za sztukę do 400zł w moim modelu jest łańcuch rozrządu więc o wymianę paska się nie martwię.

ogrzewanie zimą bez dodatkowej nagrzewnicy!

jest trwałe i przestronne

Darek