Opinia Toyota Corolla Verso E12J 1.6 110KM (benzyna) van 2002r., ocena użytkownika (241h)

Toyota Corolla Verso E12J 2002r. - opinia użytkownika

nadwozie: van

wyposażenie: ABS,Kontrola trakcji

data oceny: 2013-06-25

Mam większse opony o 1 nr więc na trasie mam super wynik, w mieście taki sobie.

Pierwsze modele nie miały specjalnego zabezpieczenia szyb przed uciskiem głowy dziecka kiedy się bawiło przyciskami- szyba musi się opuścić do połowy jak napotka przeszkodę.

Nie zapominać o spuszczaniu ręcznego, o wymianach oleju (Full synt.)z oryginalnym filtrem - najlepiej co 12 tys.

Przede wszystkim kobietom lub takim jak ja, który używa na codzień, na wczasy, i do wożenia towarów.

Moje autko ma już swoje lata, rodzina namawia mnie na coś jeszcze większego ale mam proble bo nie widzę następy. Wydaje się być super bezpieczny 4 poduszki, może brak kurtyn ale karoseria mocna, nie skręca się po dziurach jak fiat.

Samochód super, po tylu latach muszę wymienić tylko amortyzatory w tyle. Klocków i oleju z filtrem nie liczę bo to normalka. Jak dla faceta troszkę mały, dla kobiety idealny (pedały, siedzenie, przyciski, zmiana biegów).

Przyspieszenie mam nieco gorsze od 0 bo mam wieksze opony o 1 wymial, za niski bo haczył o krawężnik. Za to spalanie się poprawiło przy 80 - 5,2 l przy 90 - 5,8 l

Przednie fotele jak dla faceta mają krótkie siedziska. Przewożę towar o większych gabarytach 920 X 120 cm i nie mam problemu, szybki demontaż siedzeń tylnich. Mam też dla wnuków dwa foteliki fabrycznie wmontowane, za jednym przyciśnięciem się podnoszą siedziska w tylnej kanapie. W miarę cichy, kiedyć miałem zimówki jakieś traktory to hałasowały. Jazda z kompletem pasażerów nie ma problemu bo to nie wyścigi czy rajd, przy normalnej jeździe jest OK. Mało awaryjny duża widoczność, wysoko się siedzi zwłaszcza dla niskich kobiet, pakowny (wwwyższy bagażnik niż obecne Verso o 10 cm, nowoczesny ksztaut i nowoczesne autko. Schowek na środku deski przedniej idealny na nawigację, mieści się nawet panorama 9 cali i mnustwo innych schowków n.p. pod nogami tylnych pasażerów, nad lusterkiem .

Tylna kanapa dzielona 2+1 oddzielnie wyjmowane. Oparcie środkowe przechylane do przodu - jako stolik na napoje, przesuwana w 2 pozycjach, pozycjonowanie oparcia. przednie fotele mogly by mieć większe siedziska ale jak się odpowiednio ułoży (góra tył i pochylenie oparcia) to jest OK. Wykończenie lux, dużo chromu. Opływowy ksztaut, małe opory powietrza, niska waga jak na taki duży samochód.

W deszczowe dni paruje szyba ale jak się włączy specjalny guzik od wentylacji na szybę to szybko znika. Ogrzewanie zimą przy -15 stopni nagrzewa się do 20 stopni po przejechaniu już 9 km

Z przodu troszkę załaniaja widoczność słupki przednie ale da sie przyzwyczaić do ruszania glową na boki.

Jeszcze nigdy nie zawiodło mimo że jest nowoczesna - na procesorach są sterowane szyby i inne zwykłe urządzenia.

Koszt napraw w ASO nie zawsze musi być drogi, w Toyocie mają części z odzysku po regeneracji(może dla tego czasami wymieniają dobre części:-)). Kupiłem ten bo wiedziałem że mogę zawsze i wszędzie nim pojechać, używam go wszędzie do transportu towaru również bo jest pakowny.

Brak regulacji kierownicy w poziomie bo dla wysokiego faceta trzeba się nachylać. Brak regulacji ręcznego hamulca, pomaga tylko wymiana szczęk

Zdejmowane schowki pod nogami w tyle, nogi są oparte o siedzisko i się super wygodnie jedzie na dalekie trasy. Tylna kanapa ma fabrycznie chowane foteliki dla dzieci i dużo regulacji. Super schowek na okulary i na nawigację. Wygodna i ergonomiczna dźwignia biegów. Bardzo dsobra widoczność z każdego fotela.