Opinia Toyota Corolla Verso Sol 1.6 81KM (benzyna) van 2002r., ocena użytkownika (25zz)

Toyota Corolla Verso Sol 2002r. - opinia użytkownika

nadwozie: van

data oceny: 2016-11-15

liczba wyświetleń: 2010

W poprzednich moich dwóch pojazdach miałem instalacje gazowe ale średnie spalanie benzyny było u nich w granicach 10 l. W mojej obecnej Corolli Verso zrezygnowałem z montażu takiej instalacji z powodu znacznie niższego zużycia paliwa.

Chyba tylko na ogólny stan techniczny auta i wcześniejszą wypadkowość.

Stosować zalecany właściwy olej i często sprawdzać jego poziom pod kątem zużycia oleju silnikowego. W tych rocznikach można bowiem jeszcze trafić na silnik z wadą konstrukcyjną i dużym zużyciem oleju.

Auto to polecił bym każdej osobie za wyjątkiem licznej rodziny.

Wg mojej oceny samochód ma same zalety, które wyżej uwzględniłem i wykazałem. Mnie przeszkadza jedynie słabe wyciszenie wnętrza pojazdu. W porównaniu do moich poprzednich i starszych pojazdów stwierdziłem, że lakier w Corolla Verso jest bardziej miękki i mniej odporny na zarysowania. Jest to jednak chyba wynik ekologicznych lakierów.

Zawieszenie jest dość twarde ale za to pojazd bardzo dobrze trzyma się drogi i nie przechyla się na zakrętach. Hamulce mam bardzo dobre ale nie rewelacyjne. Wspomaganie układu kierowniczego - super. Zawieszenie słychać na nierównościach ale nie dobija.

Dla mnie silnik pracuje płynnie, miękko i ma wystarczającą moc. Oceniam go jako rewelacyjny. Elastyczność mogłaby być lepsza ale dla mnie jest wystarczająca. Skrzynia biegów działa bardzo dobrze tylko lewarek zmiany biegów zatrzymuje się u mnie przy przełączaniu z 5 na 4 bieg.Efekt jak gdyby mechanizm był jeszcze "nie dotarty" lub sprężyna powrotna za słaba. Przyspieszenia oceniam bardzo dobrze.

Resorowanie oceniam bardzo dobrze tak jak fotele przednie. Fotele tylne wystarczająco wygodne. Do jazdy z kompletem pasażerów i ładunkiem trochę za słaby jest silnik 1,6. Ogólny komfort jazdy jest słabszy co wynika z twardego zawieszenia ale dla mnie nie jest to wadą a raczej zaletą. Wyciszenie niestety nie jest najlepsze.

Nadwozie i wnętrze oceniam bardzo dobrze. Korozji na nadwoziu nigdzie nie stwierdziłem. Natomiast korozja powierzchowna była widoczna na elementach podwozia co mogło się wiązać z 12 letnim użytkowaniem pojazdu w górskim regionie południowej części Niemiec.

Wentylacja i ogrzewanie u mnie działa rewelacyjnie.

Widoczność do przodu i w lusterkach wzorowa. Tylko do tyłu jest gorsza dlatego zastanawiam się nad zamontowaniem czujników cofania lub kamery cofania.

Z elektryką ani z elektroniką przez ponad dwa lata nie miałem żadnych awarii ani problemów. Wymieniłem tylko dwie żaróweczki oświetlenia tablicy rejestracyjnej.

Roczne moje przebiegi oscylują w granicach 10000 km. Od ponad 2 lat nie miałem żadnej awarii ani żadnych napraw. Wymieniałem tylko olej, filtry i dwie żaróweczki.

Jan