Opinia Toyota Celica 4wd Turbo 2.0 2.0 204KM (benzyna) coupe 1990r., ocena użytkownika (22yk)

Toyota Celica 4wd Turbo 1990r. - opinia użytkownika

nadwozie: coupe

silnik: 2.0 2.0 204KM (benzyna)

data oceny: 2011-10-31

Z tego właśnie powodu przy obecnych cenach paliw, sprzedałem Toyotkę.

Na wiele rzeczy. To są auta sportowe, bywa, że użytkownikami są osoby nie dbające o swoje samochody. więcej o tym na co zwrócić uwagę przy zakupie tego modelu znajdziesz na stronie celica-club poland

Trzeba dbać o samochód jak o swoją ukochaną.

Auto prowadzi się doskonale. Samochód jest sztywny i twardy. Układ kierowniczy bardzo precyzyjny, hamulce producent zlekceważył, ale i tak są lepsze niż często w konkurencyjnych markach tej klasy aut. Samochód średnio nadaje się do jazdy po mieście. Pomimo tego, że jest to samochód sportowy, największy komfort otrzymamy w trasie na długich dystansach.

Celica 4wd Turbo seryjna do super aut takich jak Ferrari czy Porshe nie należy. Z resztą żadne z wymienionych też rajdówką nigdy nie było, a Celica owszem. Jeśli chodzi o elastyczność to właśnie cechuje samochody Toyoty, każda jaką jeździłem w porównaniu do innych marek z jakimi miałem do czynienia, jak np. VW, Renault, Ford, Mercedes, Audi, Nissan, Suzuki... miała najlepszą elastyczność. Skrzynia biegów to chyba zawsze bolączka Toyoty, zawsze chodzi o synchronizator 2giego biegu, jaki by to model Toyoty nie był. Silnik jak to mawiają rosjanie, "gniotsa nie łamiotsa" i niektórzy specjaliści "Odporny nawet na wysoki współczynnik głupoty użytkownika". Natomiast przyśpieszenie jak to w japończykach, od dołu za chętnie nie przyśpieszają, dopiero w górnych zakresach obrotów mają wiele do powiedzenia. Przyśpieszenie od 60 do 120 czy od 80 do 120 trwa moment, podobnie jak przyśpieszenie od 140 do 180.

Resorowanie bez obciążenia czy z obciążeniem nie ma tu prawie żadnego znaczenia. Z resztą żeby się na ten temat dobrze wypowiedzieć należałoby jeździć samochodem od nowości z nowym zawieszeniem. Ja nowego nigdy nie miałem, bo w zasadzie nie miałem takiej potrzeby. Stan zawieszenia jaki był w moim samochodzie w zupełności mi wystarczał. Jeśli chodzi o fotele przednie rewelacja, solidne, niezniszczalne (opcja z welurem) dobrze trzymające a zarazem wygodne (kompromis wydawać by się mogło nie do osiągnięcia a jednak Toyota sobie z tym poradziła)Fotele tylne, tak jak przednie nie do zniszczenia i dobrze trzymające, ale jeśli chodzi o ich komfort to mają wiele do życzenia. Nie oszukujmy się to nie limuzyna tylko auto sportowe to o jakiej jeździe z pasażerami z tyłu mówimy? Tylnych foteli używałem jako miejsce na zakupy, dołki w nich zapewniały mi to że reklamówka z jajkami :) przy ostrym hamowaniu nie znajdzie się na przedniej szybie.

Śmieszne są te pytania jeśli chodzi o Toyotę Celice, zwłaszcza "możliwość aranżacji" co najwyżej wybebeszenie środka i wstawienie klatki bezpieczeństwa. Bagażnik ogromny tak żeby dwa koła zapasowe i system gaśniczy się pomieścił. Przestrzeń z przodu większa od tej z tyłu :D (przypominam to auto sportowe)

Z tym nigdy nie było problemów. Zimą solidnie dmuchało ciepłym powietrzem.

Widoczność do przodu nieco utrudniona. W samochodzie siedzi się nisko a niektórym mogą przeszkadzać lampy, które otwierają się do góry, czy też garb na masce służący za wlot powietrza. Mi to w ogóle nie przeszkadzało. W porównaniu do nissana almery, któym jeżdżę na codzień powiem szczerze, że Celica ma o wiele lepszą widoczność do przodu.

Gniotsa nie łamiotsa. Problem z eketrycznie wysuwaną anteną. Bolączka wszystkich Celic.

Dziś nowe samochody przy mniejszym spalaniu potrafią mieć podobne osiągi. Jednak nie są tak bez awaryjne jak Celica.

To najbardziej pozytywnie mnie zaskoczyło. W tak niby starym aucie.

Daniel