Opinia Toyota Celica Sport 1.8 VVTi 143KM (benzyna) coupe 2003r., ocena użytkownika (jbm)

Toyota Celica Sport 2003r. - opinia użytkownika

nadwozie: coupe

silnik: 1.8 VVTi 143KM (benzyna)

data oceny: 2009-07-12

Jak dla mnie spalanie rewelacja. Za 100 zł czyli ~20 litrów od rezerwy do rezerwy - czyli zapala się rezerwa - jadę na stację - tankuję około 20 - jezdze do rezerwy - robię około 270 km dość dynamicznej jazdy - samochód czasem zakręcę prawie do odcięcia. Ważne jest odpowiednie dobranie przełożenia - jeżdzę około 50/50 miasto trasa i jak na sportowy samochód to spalanie wydaje mi się niskie.

Przede wszystkim nie kupować okazji... celica VII generacji to samochód mający swoją wartość - i nie ma szans kupić dobrego egzemplarza za 20 000zł. Warto również przyjrzeć się wymianom oleju, filtrów itd. - olej jest szczególnie ważny - jeśli nie był często wymieniany a właściciel lubi "pałować na zimnym" to prawodpodobnie dosyć mocno zniszczył pierścienie co może powodować spalanie oleju - nawet w samochodzie z dość niskim przebiegiem.

Częste sprawdzanie oleju to chyba jedna rzecz która trzeba robić przy tym aucie ;)

Ludzie młodzi chcący się wyróżniać - samochód o wyglądzie ponadczasowym - wszyscy którzy nie wiedzą ile konstrukcja samochodu ma lat mówią o około 2-3 latach - podczas gdy ten model pojawił się w 99 roku.

Według mnie świetny samochód z genialnym designem i świetnym zawieszeniem. Super dla ludzi młodych.

Zawieszenie i układ jezdny jest w tym samochodzie po prostu rewelacyjny, z oponami takimi jak fabryczne - czyli 205,55,16 samochód sie trzyma drogi jak przyklejony - nic nie buja na boki - zawieszenie jest odpowiednio twarde. Parkowanie również nie sprawia problemów - chociaż sportowe auto nie ma tak mocno działającego układu wspomagania kierownicy.

Posiadam wersję z silnikiem 143 konie i po tych kilku miesiącach mam wrazenie że mogłoby być więcej - chociaż te 143 konie pozwalają na szybką dynamiczną jazdę - ale pod warunkiem że samochód jest trzymany na odpowiednich obrotach - dół jest słaby - ale tak od 3500 widać że zaczyna się zabawa.

Zawieszenie jak wspominałem jest bardzo dobre - nie mam zarzutów. Fotele przednie są genialne - świetne trzymają na boki i są odpowiednio miękkie/twarde - 4 godzinna jazda nie męczy.

Miejsca z przodu jest bardzo dużo - dużo więcej niż np. w citroenie xsara - który jest samochodem rodzinnym. Z tyłu już jest gorzej - osoby do 180 jadą wmiarę wygodnie - powyżej jużjest gorzej - ale wkońcu to samochód sportowy. Bagażnik jak na sportówkę jest zaskakująco duży - zmieści się tam praktycznie wszystko co potrzebne. Ostatnim razem zmieściłem tam 3 opony o rozmiarze 16 cali bez składania foteli - jak na sportowy samochód to rewelacja.

Bardzo szybko chłodzi jak i grzeje - nie ma problemów z parowaniem.

Widoczność do przodu jest dobra - do tyłu jest gorzej - czujniki parkowania się przydają - siedzi się niski - tył samochodu jest podniesiony - praktycznie tylna szyba jest bezużyteczna - jedynie lusterka które są dobre - i dużo w nich widać.

Wszystko wporządku - nie zanotowałem problemów.

Narazie bez żadnych awarii - ważne to dbanie poziom oleju - zmienne fazy przy bardzo szybkiej jezdze potrafią zjeść trochę oleju - chociaż mi się to narazie nie zdarzyło.

Widoczność do tyłu spodziewałem się że będzie lepsza.

Znakomite zawieszenie - pewne i odpowiednio zestrojone.