Opinia Toyota Corolla D4D 1.4 98KM (olej napędowy) kombi 2006r., ocena użytkownika (2th)

Toyota Corolla D4D 2006r. - opinia użytkownika

data oceny: 2008-02-09

Normalnie. Czy nie jest rozklekotany w jakimś leasingu. Czy ktoś nie zatarł turbiny.

Żeby po zaparkowaniu odczekać kilkadziesiąt sekund (po długiej jeździe na autostradzie nawet 2 minuty) przed wyłączeniem silnika w celu ostudzenia turbiny - taka profilaktyka przedłużająca jej życie i oszczędzająca kilka tysięcy złotych. A poza tym.. żeby było w nim czysto!

Jestem zadowolony, choć nie do końca auto pasuje do moich potrzeb. Bezawaryjność, komfort prowadzenia, wygodna kabina, przyjemny i oszczędny silnik to główne zalety. Wady to słaba widoczność przy cofaniu, parowanie szyb z tyłu, zbyt miękkie zawieszenie (kwestia osobistych preferencji) i zbyt mały bagażnik jak na kombi (ale o tym wiedziałem przy zakupie!), no i drogi serwis (ale na szczęście odwiedzam go tylko dla przeglądów). Acha! No i według mnie niezbyt ładne jest to auto (znów kwestie indywidualna). Niemniej bez zająknięcia polecę ten samochód każdemu, według mnie to bardzo dobre auto.

Samochód bardzo dobrze się prowadzi. Pewnym mankamentem może być (w zależności od preferencji) miękkie zawieszenie, co powoduje szorowanie po nierównościach w terenie, przechylanie na zakrętach, i przy bocznym podmuchu, ale daje też bardzo dobry komfort jazdy.

Silnik niezwykle żwawy jak na pojemność 1.4, choć oczywiście nie należy wymagać zbyt wiele. Spora elastyczność. Pozytywnie zaskoczyło mnie dobre przyspieszenie na 5 biegu.

Miękkie zawieszenie powoduje, że jazda jest przyjemna. Nierówności nie są odczuwalne w sposób istotny. Dotyczy to zarówno jazdy z pasażerami jak i bez. Silnik dobrze wyciszony. Dużym mankamentem są odgłosy z podwozia/kół. Brak tu wyciszenia, co powoduje, że choć nie słychać silnika, to w kabinie przeszkadza szum z kół. Na autostradzie nie posłuchacie radia!

Przestrzeń z przodu spora, z tyłu ciaśniej ale bez przesady. Materiały dobre, choć to wersja podstawowa, ale coś mi zaczęło skrzypieć, tylko nie wiem gdzie. Minusem jest mały bagażnik, choć wyposażony w poręczne, powiększające go schowki i niesymetrycznie składaną kanapę.

Bardzo sprawne ogrzewanie. W razie konieczności wsparte nagrzewnicą. Klimatyzacja bez zarzutu. Kłopoty z parowaniem szyb w tylnej części samochodu.

Było by super (szczególnie, że jak ktoś chce to może podnieść sobie fotel tak, jakby siedział w vanie), gdyby nie mała tylna szyba. Nadrabiają to lusterka ale nie do końca.

Słabe wyciszenie kół. Nie spodziewałem się, że w samochodzie o takiej renomie ale jednak dieslu, będę słyszał szum i stuki z kół, a nie radio lub chociaż silnik. Szum doskwiera jednak wyłącznie na trasie, przy prędkościach powyżej 90 km/h.

Bardzo precyzyjny i komfortowy, hamulce jak żylety.

Radek