Opinia Toyota Corolla TERRA 1.6 3ZZ-FE 110KM (benzyna) hatchback 2006r., ocena użytkownika (21s3)

Toyota Corolla TERRA 2006r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 3ZZ-FE 110KM (benzyna)

data oceny: 2011-02-27

Mało jeździłem w trasie więc nie określę tego spalania dokładnie(wypełniam bo trzeba do oceny), ale myślę że wszystko zależy od nogi na pedale gazu. Najwięcej jeździłem w cyklu mieszanym z przewagą jazdy w korkach (15km w 45min.)Chłodzenie silnika bardzo sprawne. Paliwo - najczęściej to 95 okt.

Silnik 1,6 pomimo małej różnicy w pojemności w stosunku do 1,4 jest sprawniejszy w tej masie pojazdu.

Brak zastrzeżeń - niezawodność do dzisiaj i pewnie dalej tak będzie. Potwierdzam profesjonalne podejście do produkcji samochodów przez f-mę TOYOTA.

Osobom o zrównoważonym temperamencie ale wiedzącym też o tym że ten samochód może pokazac dynamikę jazdy gdy tego trzeba.

Samochód godny polecenia, niezawodny tzn."lać benzynę i jechać" nie zapominając oczywiście o przeglądach i wymianach mat.ekspl. Wsiada się do samochodu i wie się do czego on służy.

Brakuje tego zawieszenia z tyłu z poprzedniej wesji, ale i tak przy rozsądnej jeździe przez nierówności jest bardzo poprawnie i komfortowo.

Jest to silnik który woli wyższe obroty, ale jest także skory do pracy na mniejszych obrotach (VVTi). Oceniam jazdę przy 2 osobach. Bardzo porządny silnik 1,6.

Brakuje tego zawieszenia z tyłu z poprzedniej wesji, ale i tak przy rozsądnej jeździe przez nierówności i na zakrętach jest bardzo poprawnie i komfortowo. Osoba o wzroście 180cm gdy dobierze sobie ustawienie fotela przedniego ( wystarczająco dobrze trzymający na zakrętach choc nie jest on sportowy), siadając za nim ma jeszcze wystarczająca ilość miejsca na nogi (kolana) a takze nad głową. Silnik wysokoobrotowy wiadomo musi być przecież bardziej słyszany w środku przy ciśnięciu pedału gazu, więc wyciszenie zależy od nastawienia do rodzaju jazdy ( eko lub Ja pierwszy na światłach).

Miejsca na siedzeniach j.w.. Ergonomia jest bez zarzutu, czyli wszystko na swoim miejscu w kazdej chwili. Bagażnik wystarczający dla osób które nie przesadzają z zakupami (wózek na zakupy z górką). Niezbędne rzeczy: rękawiczki, klucz do kół(krzyżak), lewarek (fabryczny) i trójkąt można schować pod podłogą bagażnika. W bocznych wnękach jest także miejsce nadrobiazgi nawet gaśnicę.

Bez problemu w zimę przy rozruchu i ogrzewaniu wnętrza przy zachowaniu zasady "uruchom i jedź". Przy klimatyzacji nawet manualnej nastawiona pokrętłem temperatura szybko jest wyczuwalna.

Początkowo przeszkadzają przednie słupki, ale można się do tego przyzwyczaić tylko trzeba mieć tego świadomość że dzięki temu jest też sztywniejsza karoseria. Słupki z tyłu i szyba trochę zasłaniają ale znów ta sztywność. Przy częstym parkowaniu można przyzwyczaić sie do lekko ograniczonej widoczności do tyłu (na trzy lusterka można).

Do elektroniki w pięcioletnim samochodzie nie ma co się przyczepić a jest jej nie mało, szczególnie dotyczącej bezpieczeństwa.Okna i lusterka bezproblemowe.

Samochód który posiadam od roku wcześniej jeździł w firmie (4 lata) i w książce serwisowej nie bylo wpisów o wymianie innej części niż uważane potocznie jako materiał eksploatacyjny.

Nie zaskoczyło mnie negatywnie nic ponieważ czytałem czego się spodziewać po tym samochodzie na takich stronach jak ta.

Silnik ze zmiennymi fazami rozrządu jest bardzo sprawny.