Opinia Toyota Corolla 1.6 vvti 110KM (benzyna) sedan (limuzyna) 2002r., ocena użytkownika (hy2)

Toyota Corolla 2002r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 vvti 110KM (benzyna)

data oceny: 2009-07-11

zaznaczam że auta nie oszczędzam i dlatego paliwa też - jazda dość agresywna silnik jest bardzo wrażliwy na kiepskie paliwo - wleje się badziew to lambda i katalizator dają znać że im nie pasuje:)

katalizator i sonda lambda bo często są zbyt czułe

myjcie auta - żeby jeździć czystymi:)

Szczerze polecam tym którzy nie patrzą na nowoczesną linię nadwozia ale od auta oczekują niezawodności, ekonomiczności i przyzwoitego komfortu.

choć auto w całym teście oceniałem dość kategorycznie - to uważam że jest ono godne polecenia. Nigdy mnie nie zawiodło, eksploatacja tania - choć nie oszczędzam na tym, i gdy chciałem go zmienić na coś bardziej komfortowego to się okazało że nawet auta 2 razy droższe nie są w stanie mu sprostać gdy porównujemy całokształt.

auto w mieście zachowuje się rewelacyjnie nie ma problemów z żadnym podzespołem, jeździ się świetnie parkuje super widoczność super. Jeżeli chodzi o trasę i prędkości powyżej 160 km na godzinę to czuć już nawet średniej wielkości powiewy wiatru, nie mniej jednak auto super. PS trzeba mieć dobre opony.

auto nie należy do grupy aut wyścigowych ale przyśpieszenie ma przyzwoite, choć na początkowych biegach trzeba go trochę przycisnąć. Nie mniej jednak ma dostępne sporo mocy ale dopiero w górnych partiach obrotów co może trochę denerwować bardziej oszczędnych kierowców bo przy lekkiej jeździe auto spala około 7,6 litra a przy agresywniejszej dochodzi do 9,2

nie są to francuskie samochody gdzie jazda jest bardzo płynna ale nie jest to też typowy niemiec gdzie zawieszenie jest dość twarde. Auto wyposażone w mocne resory u mnie jeszcze nie wymieniane od nowości i przechodzę każdy przegląd bez problemów.

nic dodać nic ująć dobrze wykonany kompakt z tej klasy

super choć klima tylko ręczna

widoczność do tyłu - szczególnie przy cofaniu ograniczają tylne zagłówki. Dla kierowców którzy jeżdżą tyłem posługując się lusterkami jest super bo one rekompensują braki

nigdy nie zawiodło. Raz jedyny kiedy lało strasznie i ulice były zupełnie zalane to po szybkim wjechaniu w "rozlewisko - jezioro" wody włączył się alarm. Wyłączyłem go i już sytuacja się nie powtórzyła. Po wyschnięciu wszystko działało bez problemów

części nie są droższe niż do innego dobrego auta. ale naprawiać go nie trzeba:) oczywiście klocki, czy olej i filtry to standard ale reszta jest na prawdę bardzo dobrze wykonane

choć może cena bo auto jest drogie ale to się zwraca bo potem już do auta się nie dokłada

żadnych napraw, wymian świec, pasków,nic nic nic - tylko standardowe przeglądy