Opinia Toyota RAV-4 2.2 178KM (olej napędowy) terenowy 2006r., ocena użytkownika (f93)

Toyota RAV-4 2006r. - opinia użytkownika

nadwozie: terenowy

data oceny: 2009-01-05

Niezalznie od tego czy mam lekka czy cięzka nogę nigdy nie spalił mniej 8,2l/100.A spalanie przy bardzo delikatnej jeździe ponizej 8l mozna między bajki włozyc i wartosci katalogowe również.Ten typ tak ma i TOYOTA powinna rzetelnie informowac potencjalnych klientów o tym ze żeby poruszyć 1700kg masy to trzeba polac.Nadmienie że przy prędkosci rzędu 140-150 km/h zuzycie wzrasta do 10l

rodzinie 2+1 i nic wiecej ewentualnie solo.

Poczekamy i zobaczymy z komentarzem jak minie gwarancja.

układ kierowniczy nie prowadzi jak po sznurku np w AUDI.Utrudniona widoczność do tyłu i trudne parkowanie bez czujników cofania. Dobiegające stuki z układu kierowniczego w trakcie zmiany kierunku jazdy. Zgłosze w serwisie ciekawe co powiedzą ?

źle dobrane przełozenia biegu 6. Moim zdaniem na szóstym biegu powinienem jeździć do 160km/h przy obrotach mieszczących sie w 3000tys.Zapewniloby to mniejsze zuzycie paliwa i nizszy poziom hałasu w kabinie.Tradycyjnie przy silniku wysokopreznym trzeba się nawachlowac drązkiem przy starcie, ale później jest komfortowo bo silnik jest elastyczny i pozwala na nizszą techniczna kulturę jazdy kierowcy.

Przy predkosciach obrotowych powyzej 3000 znaczący wzrost hałasu.Nie polecam jazdy powyzej tej predkosci obrotowej silnika.

Cienkie blachy sprawiaja ze w czasie deszczu bębnią i pasażer czuje sie jak w puszcze. Słabe usztywnienie dachu w okolicy anteny przy braku jej demontazy w myjni moze sprawić jego deformacje.Ogólnie samochód w srodku plastikowy za tę cenę nie zwala z nóg jakoscia uzytych materiałów.Plastiki boków drzwi zaczynaja wpadac w rezonans przy niskich tonach z wydobywających sie głośników.Zgłoszenie tej usterki serwis potraktował (zlekcewazył) tj sprawdził punkty mocowania i stwierdził że wszystko jest ok i zaproponował żebym we własnym zakresie wygłuszył drzwi bo oni juz nic zrobic nie moga. Denerwuja mnie jeszcze ostro zakonczone plastiki raczek - uchwytów zamykania drzwi,no ale może się czepiam

Muszę przyznac obiektywnie że wentylacja i klimatyzacja to rakieta może głowę urwać tak skuteczna. Szczególnie trudno o zaparowanie szyb jest to wrecz niemozliwe.Brakuje mi tylko ogrzewania elektrycznego przedniej szyby

To do czego naprawde moge sie przyczepić to kiepska jakośc luster zewnętrznych.Nie sa to lustra panoramiczne tylko zwykłe i dlatego nie raz i nie dwa zajechałem drogę innym kierowcom.

Nie wiem czy tak ma być czy to wada ale w zimie po rozgrzaniu silnika obroty przez elektronikę sa cały czas podbijanae do 1100 zwykle tzn w okresie letnim takiego zjawiska nie było i było to 900. Przy okazji przegladu zgłosze taką uwagę serwisowi.

Póki co samochód jest na gwarancji a co do przegladów to nalezy sie przygotowac na 1500zł co 15000km przez 3 lata

Podoba mi sie wyglad