Opinia Toyota RAV-4 2.0 130KM (benzyna+gaz) terenowy 1995r., ocena użytkownika (wyh)

Toyota RAV-4 1995r. - opinia użytkownika

nadwozie: terenowy

silnik: 2.0 130KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2011-02-13

Mam ciężką nogę i generalnie nie litrażuję samochodu, ale wpisane spalanie wydaje mi się prawdziwe. Na gazie można jeździć i jeździć !!!!

Na rurę, jak ktoś jeździł w terenie może być poobrywana.

Pilnować terminów przeglądów i wymiany płynów ustrojowych a RAVka się odwdzięczy.

Kierowcom wyjeżdzającym za miasto. Stały napęd 4x4 to idealne rozwiązanie na zimę !

Gdyby miała bagażnik, co najmniej 2 poduszki powietrzne, abs i klimę dostałaby 10 pkt. a tak - z bóem serca tylko 8.

Jak na swój wiek i przebieg spisuje się znakomicie. Ostatnio poluzował się pasek od pompy wspomagania, gdy się ślizga, wspomagania brak,

To nie wyścigówka, ale na zielonym niejden nowszy model zostaje w tyle :) W terenie silnik i skrzynia czynią cuda.

Auto z 4 fotelami, rejestrowane na 5 osób :) Polskie drogi przyczyniły się do stanu amortyzacji, tej zimy czuję wewnątrz każdą dziuę ! Hałas w środku jak w kabriolecie. Oto mankamenty tego modelu. TYlko 1 poduszka powietrzna - kaszanka !

Z przodu jest OK. Jako kierowcy , trudno mi ocenić ilość miejsca z tyłu, ale jak trzeba, to 2 sporych facetów się mieści. Bagażnik, po założeniu 40 litrowej butli LPG - faktycznie przestał istnieć :( Ratuję się totbami powieszonymi na zagłówkach. Kierownica jakby parciała, tworzywo kruszy się od roku (po ok. 15 latach ekspoloatacji) Rdza pojawia się na tylnych nadkolach, reszta OK.

Dzaiała sprawnie, szybko i mocno, zarówno wentylacja latem jak i ogrzewanie zimą. Mocny punkt auta.

Z przodu OK, z tyłu w małym oknie śrenio, to samo w lusterkach, ale najgorzej jest z boku. Gdy włączam się do ruchu, lub na skrzyżowaniu szeroki, boczny słupek skutecznie ogranicza widoczność. W takich chwilach dobrze mieć pasażera :)

Biorąc pod uwagę to jak mało o nią dbam, jak mocno jest ekspoloatowana moja RAV'ka, to oba układy spisują się na silną 4+ Raz wysiadły mi światła z tyłu, poprzez zwarcie na kablach idących w tylnych drzwiach. Poluzowała się dysza spryskiwacza i tamtędy dostała się woda powodując zwarcie. Koszt naprawy 50 zł.

Dość drogie części, ale łatwo można znaleźć mechaników naprawiających ten model.

A konkretniej całkowity brak poduszek dla pasażerów no i kompletny brak bagażnika po zamontowaniu gazu.

nie mam czasu na "zabawy" przy aucie. Mój samochód ma jeździć i RAV 4 taka właśnie jest, dostaje paliwo + przeglądy i jeździ bez proszenia i bez łaski !