Opinia Volkswagen Golf GL 1.6 ABU 75KM (benzyna+gaz) hatchback 1993r., ocena użytkownika (zbm)

Volkswagen Golf GL 1993r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 ABU 75KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2008-09-16

Bardzo nie lubi złego paliwa. Traci moc i zwiększa spalanie

Silnik nie powinien mieć na sobie śladów oleju. Zawieszene nie ma prawa stukać. Największą uwagę zwróćcie na klapę bagażnika. To ona najszybciej rdzewieje

Jeżeli Masz LPG zawsze miej trochę benzyny w baku. Pompa paliwa pracuje cały czas. UWAGA! Pilnujcie układy chłodzeni i wentylatora chłodnicy. Jeśli raz przegrzejecie silnik, to da wam porządnie w kość

rodzinom, które nie stać na drogi pojazd, a chcą solidnego i taniego w utrzymaniu samochodu

Ekonomiczny, tani w utrzymaniu, Wytrzymały, Karoseria podatna na korozję (wymaga uwagi)

Autko było od początku bardzo zadbane, wiec moze z tąd moje dobre opinie o nim. Wspomaganie jest mocne, ale na tyle, że pozwala czuć drogę. Dopilnowane hamulce i dobre są w stanie zatrzymać pojazd w każdych warunkach

Jednostka napędowa jest w miarę niezawodna i świetnie znosi LPG. Bądźmy szczerzy: aby zaznać ekstremalnych wrażeń z jazdy i poczuć prędkość potrzebujemy silnika 1,8DOHC albo VR6. W końcu mk3 waży ponad tonę

Zawieszenie jest dosyć miękkie i komfortowo jedziemy w dwie lub trzy osoby. Komplet na pokładzie powoduje pojawienie się charakterystycznych stuków.

We wnętrzu upakowałem rozbudowany system audio i nawigację GPS. Sam mam prawie 190cm wzrostu i jest mi bardzo dobrze. Deska rozdzielcza mojego samochodu jest fabrycznie granatowa, tak jak i cała karoseria, welurowa tapicerka mimo 15 lat i 216 tysięcy kilometrów przebiegu wygląda tak jakbym samochód kupił w salonie, natomiast bagażnik w zupełności wystarczy na rodzinne zakupy

W porównaniu z mk2 trójeczka wypada trochę gorzej, ale za to tutaj możemy zamknąć dopływ powietrza do kabiny, co szczególnie przydaje się na wsi.

Dla mnie rewelacją jest panoramiczne lewe lusterko eliminujące martwą strefę. Małym utrudnieniem mogą być masywne słupki tylne, ale lusterka eliminują ten problem.

jeśli nigdzie nie włożymy łapek niepotrzebnie, to wszystko będzie w porządku

Odporne na codzienną eksploatację