Opinia Volkswagen Golf IV 1.9 tdi 90KM (olej napędowy) hatchback 1998r., ocena użytkownika (qvw)

Volkswagen Golf IV 1998r. - opinia użytkownika

silnik: 1.9 tdi 90KM (olej napędowy)

data oceny: 2010-02-20

na to wszystko co przy zakupie każdego innego auta, ważne żeby nie trafić na handlarza, który zrobił "picerkę" cofnął licznik, wyprał tapicerkę i wyszorował silnik. Nie trzeba się bać dużych przebiegów w tych autach ale tylko i wyłącznie wtedy gdy kupuje się auto od pewnej osoby, z handlarzami ostrożnie.

pilnować wymian eksploatacyjnych, dobry olej, bardzo uważać żeby na zimnym silniku nie przekraczać 2tyś (z uwagi na turbinę) obrotów dopóki troszkę auta nie rozgrzejemy i po ostrej jeździe pozwolić silnikowi chwilę popracować przed wyłączeniem (z wagi na turbinę). No i oczywiście zwracajmy uwagę co lejemy do baku, nie oszczędzajmy na tym, golf nam się odwdzięczy.

auto jest rewelacyjne i poleciłbym go wszystkim osobom, które poruszają się przede wszystkim po mieście ze względu na jego gabaryty, bezproblemowe manewrowanie. W trasie prowadzi się bardzo przyjemnie i nawet dalekie dystanse nie męczą.

bezawaryjne, wszystkie wymiany wynikają z normalnego użytkowania i mojej nadgorliwości. Jeżeli ktoś pisze, że ma auto 12 lat i tylko leje paliwo i jeździ to albo ma marne pojęcie o mechanice albo za wszelką cenę chwali to co posiada. Uważam że koncern VW wypuścił wspaniałe auto, twarde, niebywale zwrotne, dopracowane. Nie zauważyłem większych wad, może trochę mało miejsca z tyłu (i za to ta 9tka)ale nie jest to limuzyna i wszystko musi być pomieszczone na określonej przestrzeni, miłym rozczarowaniem jest wielkość bagażnika, który tylko z zewnątrz wydaje się mały. Moja opinia opiera się na doświadczeniu z różnymi markami m.in Honda, Toyota, Opel i choć jestem miłośnikiem Volkswagenów i miałem ich kilka od garbusa przez passata, jette, T2 do T4 to powiem że nawet na tle swoich koncernowych kuzynów golf IV generacji prezentuje się bardzo dobrze. Polecam wszystkim z punktu widzenia osoby, która wszystkie naprawy przeprowadza sama, jakość wykonania i przemyślane rozwiązania w VW mogą zadziwić i mile zaskoczyć.

i piszę to z pełnym przekonaniem

zaskoczyło mnie wiele rzeczy, wykonanie, ale chyba najbardziej elastyczność i kultura pracy silnika. Do bezawaryjności VW już zdążył mnie przyzwyczaić więc nie byłem zaskoczony.