Opinia Volkswagen Golf 1.9 90KM (turbo diesel) hatchback 1999r., ocena użytkownika (rkg)

Volkswagen Golf 1999r. - opinia użytkownika

silnik: 1.9 90KM (turbo diesel)

data oceny: 2010-02-26

jeśli jeździmy grzecznie to spalanie jest niskie, i na pełnym baku zrobimy około 1000 kilometrów.Dla tego modelu silnika włączona klimatyzacja czy podpięta przyczepka nie powoduje drastycznego wzrostu zużycia paliwa

polecam wszystkim ceniącym ekonomię i bezawaryjność

Polecam ten model z tym silnikiem wszystkim użytkownikom

autko łatwe w użytkowaniu, wspomaganie kierownicy bardzo dobre i precyzyjny cały układ kierowniczy, zawieszenie trochę twarde ale za to bezawaryjne i nie wynosi z zakrętów, hamulce brzytwa nawet po dużym przebiegu

jak na diesla dosyć elastyczny, przy 60 na godzinę można wrzucić 5 bieg i rozpędzi się nawet pod górkę, silnik twardy i bezawaryjny jeśli jeździmy na normalnym paliwie a nie chrzczonym :)

z tyłu może nie jest za wiele miejsca, ale wiadomo że to auto średniej wielkości, Wyciszenie ok, silnik słychać głośniej dopiero powyżej 160 km/ godz, myślę że na diesla to wynik ok.

obsługa wnętrza intuicyjna, bardzo łatwa i wygodna, karoseria nie rdzewieje nawet po 11 latach użytkowania

nawiewy, chłodzenie i klimatyzacja bardzo dobre. Jeśli chodzi o ogrzewanie to zimą gdy jeździmy wolniej ( ślisko )rozgrzewa się powoli. Przy prędkości 60 km/h i temp -15 szyba przednia rozmarznie całkowicie po około 15 kilometrach. Gdy jeździ się normalnie ogrzewanie jest ok.

widoczność ok, lusterko prawe mogło by być tej samej wielkości co lewe tak jak w skodzie oktawii

przy przebiegu 200 000 nie miałem jeszcze problemu z elektryką

W przypadku aut z drugiej ręki stan licznika zawsze stoi pod znakiem zapytania, więc podane przeze mnie 200000 może być wynikiem zafauszowanym , a przebieg może być większy dosyć sporo. Części do tego auta jest zawsze pod dostatkiem i nie należą do drogich

bardzo cichy i elastyczny i zarazem oszczędny i bezawaryjny silnik

Paweł