Opinia Volkswagen Golf 4 1.9 101KM (olej napędowy) kombi 2003r., ocena użytkownika (y4s)

Volkswagen Golf 4 2003r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-07-16

nawet 4,1 na długich odcinkach przy prędkości do 80 km/h

po prostu pojechać do mechanika i przejrzeć stan techniczny, nie zwracać uwagi na przebieg, czy lakier. W komisach i ogłoszeniach jest mnóstwo aut z cofniętym licznikiem, ale to nie ma znaczenia. Jak ktoś kupuje diesla w werji kombi, to nie po to , żeby jeździć do kościoła raz w tygodniu. sprowadzone 2 letnie auta z Niemiec mają po 200 tys km przebiegu, potem jeko 10 letnie i starsze mają na liczniku 160 tys.ha, ha

Wsiadasz i jedziesz i wiesz , że możesz na nim polegać. Ja nie musiałem się kumplować z mechanikami. Wart jest swojej ceny.

samochód dla mężczyzny na każdą okazję Najlepsze auto, jakie miałem patrząc z perspektywy wstecz. Mało spalał, mało awaryjny, spełniał znakomicie swoje zadanie, czyli jeździł.

Na minus duży spadek wartośći kupiłem 2 latka za 50 tys, sprzedałem 8 latka za 19 tys, wychodzi 5 tys rocznie. raczej tani w utrzymaniu, trwały, wygodny,praktyczny, przyjemnie się jeździ. Bardzo dobre fotele wygodne i dobrej jakości tapicerka. Obecnie mam w touranie dużo gorsze,męczą się plecy , w dodatku pokryte jakimś potliwym materiałem.

przy nierównych, dziurawych drogach spisywał się bardzo dobrze,wręcz komfortowo w przeciwieństwie do nowoczesnych wielowachaczowych zawieszeniach,które paskudnie podskakuję na każdej nierówności

5 biegowe skrzynie są bardziej precyzyjne niż 6 biegowe, jaką obecnie posiadam i dużo bardziej elastycznie zestopniowane. Szóstki, to taka moda, juz ptzy 80 km na godz silnik wyje i trzeba wrzucić ten 6 bieg. Ogólnie w mieście i w trasie za dużo wachlowania.

Kierowca i pasażer mają najlepiej , ci z tyłu ciasno, ale jeszcze spoko.

ogólnie dobrze, skrzypiące plastiki czasem denerwują, składanie tylneych oparć wymaga wyciągania zagłówków niestety

nagrzewanie powooooooli, chłodzenie lepiej

lusterka za małe, prawe praktycznie nie istnieje

bez zarzutu, zero awarii

zawsze koszty wydają się za duże, trudno to ocenić. Robiłem 50 tys rocznie, zużyte części zawieszenia kosztowały mnie 100-300 zł z robocizną rocznie. raz padła maglownica za 1500zł.Poza tym drobiazgi: Przeguby raz w roku z jednej lub drugiej strony, tulejki wachaczy, Przez kiepskie drogi