Opinia Volkswagen Golf comfortline 2.0 FSI 150KM (benzyna) hatchback 2004r., ocena użytkownika (q3g)

Volkswagen Golf comfortline 2004r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 FSI 150KM (benzyna)

data oceny: 2010-02-18

Należy pamiętać że do takiego typu silników FSI należy lać 98 oktanów-wtedy mniej pali i jest samooczyszczanie silnika. Osobiscie mój np. na trasie warszawa olsztyn (również licze jazde po mieście itd) spala poniżej 7 litrów jadac z prędkością 90-120 km/h.Jednostka napędowa jest bardzo czóła na ruchy pedałem gazu jezeli nie naciskamy mocno to 100 km spokojnie wyrabiamy sie w 30 pln.

hmmm no na pewno warto wziąc ze soba specjaliste jesli kupujemy uzywane-ludzie sa nieprawdomówni

dbac w miarę mozliwosci, he he

Auto polecam ludziom z wyobraźnia, którzy chcą miec dobry , bezpieczny samochód w rozsądnej cenie. Natomiast jeśli chodzi o silnik FSI czy TFSI to naprawde zaawansowana sprawa ale warta wyzszej ceny

Samochód godny polecenie poniewaz jest mało awaryjny, solidnie wykonany i jesli sie na bieżąćo wymienia zużyte czeci to można się długo z niego cieszyć

Samochód reaguje na kazde nierównosci, nic nie przenosi sie na kierownice, żadne dragania.bardzo dobrze trzyma sie drogi.Hamulce naprawde super -to jest naprawde mocny punkt tego auta.

Skrzynia 6-cio biegowa z silnikiem FSI idealnie współpracuje. Praktycznie biegu 6 mozemy uzywac od 70 km/h i dobrze przyspiesza bez redukowania. Kultura pracy silnika bez zastrzeżeń spokojnie i szybko mozemy jechać powyżej 200 km/h i nic nie odczuwamy

Zawieszenie w samochodzie jest bardzo mocnym i solidnym elementem V-tki -przy tej klasie auta to jest naprawde dobrze dopracowane. Przednie fotele oceniam na bdb ponieważ można regulować odcinek ledzwiowy i sa dobrze dopasowane do ciała i z wysokiej klasy produktów

Wbrew pozorom golf V jest wewnatrz naprawde duży, osoby siedzące z przodu to wogóle nie ma co pisac bo jest wygodnie, miejsce dla nóg, schowek pod fotelem , regulowany podłokietnik z klimatyzowanym schowkiem itd. Z tyłu natomiast jezeli się jedzie w 4 to również bez zastrzeżeń, nie trzeba się schylac, oświetlenie dla pasżerów, regulowane, pojemniki na napoje, nawiem na stopy-bardzo dobrze wszystko rozplanowane-z 5 osoba tez nie ma wiekszych problemów.

klima dwustrefowa , automatyczna, ekonomiczna, mozna samemu ustawiac, nawiew na przedia szybę, boczne itd-polecam i oceniam wysoko.

Jak ktoś źle ustawi fotel lub żałuje płynu do spriskiwaczy to moze i słaba widocznosc. Ogólnie bdb, lusterka podgrzewane, el. regulowane , czujnik deszczu, zmierzchu itd-nic samemu nie trzeba sie męczyc.

Niestety elektroniki w nowych samochodach jest duzo, ale takie czasy poczawszy od podgrzewanych foteli, 10 airbagach, wszystkich czujnikach, esp, absa-ach jest tego duzo nie bede wymieniał-elektryka jest bdb wykonana i nie mamy sie czym martwic ze sie płyn kończy do spryskiwaczy, że pasy nie zapiete, że paliwo chrzcone zaraz nas komputer informuje

Jezeli macie dobry warsztat to polecam bardziej od serwisu VW, sam za przeglad zapłaciłem prawie 900 pln w tym: wymiane oleju, filtr, sprawdzenie instalacji hamulcowej, wymiana płynu, podpiecie pod komputer , robocizna.To powiem szczerze za olej mi policzono 367 pln gdzie ten sam olej 5 litrów kosztuje 170 pln castrol edge 5/40 longlife, za filtr policzono ponad 90 pln, a identyczny orginalny kosztuje 47 pln, nie wspomne o robociznie, he he.

Przy pojemnosci 2litry i 150 koniach to np. teraz przy wolniejszej jeździe w zime średni spala 6,5 litra-wyczyn godny olimpiady w w Vancouver!!