Opinia Volkswagen Golf V 1.4 FSI 90KM (benzyna) hatchback 2004r., ocena użytkownika (nrv)

Volkswagen Golf V 2004r. - opinia użytkownika

silnik: 1.4 FSI 90KM (benzyna)

data oceny: 2010-02-17

Ja posiadam silnik z bezpośrednim wtryskiem FSI.. Jest on troche wrażliwy na paliwo.. warto więc dbać o paliwo i nie zalowac kilku groszy na lepsze paliwo..

Oczywiscie na to czy auto było uszkodzone czy nie.. bo jeśli tak, to oczywiste jest ze nie mamy gwarancji na to ze nie wyjdzie rdza..

Jedynie na to czy auto jest czyste ;p bo poza tym nie ma sie o co martwic, wszystko jest tak jak przystało na auto tej klasy :D

Ludziom, którzy cenią sobie jakość i komfort jazdy wraz z niezłymi osiągami przy dość dobrym spalaniu :)

Jestem bardzo zadowolony z Golfa :) Teraz wiem że sprzydałby się troche wiekszy silnik.. ale mimo wszystko tym jeździ sie wystarczająco komfortowo.. Polecam!!

Autko prowadzi się bardzo dobrze, hamulce są bardzo dobre.. Troche gorzej z parkowaniem.. zbyt duże tylne słupki, co zdecydowanie ogranicza widocznosc..

Skrzynia biegów bardzo ledziutka i cicha.. nigdzie takiej nie spotkalem.. biegi wbijają sie bardzo lekko z takim fajnym charakterystycznym dzwiekiem ;D Co do przyspieszenia, to jak na tak mały silnik nie jest najgorsze.. nie ma co wymagać przy tak niskim silniku.. przyspieszenie do 100 w 10,8 s to dobry dość dobry wynik..

Samochód przy wyższych obrotach w okolicach 4000 ob/min zaczyna POMALUTKU hałasować, ale nie jest to uciazliwe..

co do materiałów i jakości nie mam zastrzeżeń poza jednym.. w okolicach przyciskow do otwierania szyb material sie troszke sciera.. zarowno z przodu jak i z tyłu.. poza tym wszystko ok..

Według mnie wydajnosc nawiewiow moglaby być troszke szybsza..

Jeśli chodzi o widoczność do tyłu to jest ona zdecydowanie ograniczona przez tylne słupki..

Nie mam wiekszych zastrzezen.. po 5 latach eksploatacji musialem wymienic linke i mechanizm w lewej tylnej elektrycznie sterowanej szybie... silnik był w porzadku..

Spalanie jest niezłe.. ale w większości danych technicznym spalanie jest podane o wiele niższe.. pod tym względem VW sie nie spisał..