Opinia Volkswagen Golf GTI 8V 2.0 2E 115KM (benzyna) hatchback 1993r., ocena użytkownika (kw9)

Volkswagen Golf GTI 8V 1993r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 2E 115KM (benzyna)

data oceny: 2009-08-08

różnice są kilkulitrowe w zależności od zimy/lata i wynoszą ok 2-2,5 l w mieście oraz poniżej 2l w trasie

Przede wszystkim czy nie miał wypadku, pozatym ogólny stan (czy jest zadbany) przy jeździe próbnej. Sprawdzcie przebieg i miejcie świadomość że pewnie był trochę cofnięty. Najistotniejsze jest jak zachowuje się podczas jazdy próbnej, jeśli nie trzęsie nim i silnik chodzi równo to posłuży jeszcze może więcej niż się wydaje. No i koniecznie przyjrzyjcie się pod kątem wypadkowości. Przyda się też miernik grubości lakieru.

Wg mnie nie ma tu jakichś konkretnych punktów na które trzeba zwracać szczególną uwagę. Przyglądać się jak każdeu innemu sprawnemu samochodowi.

Osobom potrzebującym rodzinnego samochodu nadającego się na dłuższe trasy z niezbyt zasobnym portfelem

9/10 bo zawsze może być lepiej, drobne usterki zawsze się zdarzają, na szczęście w Golfie III generacji łatwo można to doprowadzić do należytego stanu

Silnik jest bardzo słyszalny przy prędkościach powyżej 120 km/h. Fotele kubełkowe z podgrzewaniem, z tyłu wygodna kanapa bez zagłówków

Dobre zabezpieczenie przed korozją, plastikowy zbiornik paliwa, łatwość demontażu foteli i oparcia tylnej kanapy, bagażnik nie za wielki - lecz pakowny, obsługa bardzo ergonomiczna

nie mam A/C, ale chłodzenie latem jest na niezłym poziomie, zimą szybko się nagrzewa

kwestia ustawienia lusterek, mam tak ustawione że nie ma martwego pola. Do tyłu trochę przeszkadzają tylne słupki. Z przodu da rade, słupki nie sa zbyt szerokie

gdyby był garażowany wilgoć nie miała by żadnego wpływu. Elektryka jest dobrze zabezbieczona przed dostęem wody. Delikatne elementy elektroniczne jeszcze lepiej.

bardzo wiele napraw można wykonać we własnym zakresie, części renomowanych firm nie są drogie (trzeba dobrze poszukać), naprawdę auto dobrze zaprojektowano co wpływa na bezpieczeńśtwo i bezawaryjnośc

dopuki nie sięgnąłem do instrukcji obługi i nie zobaczyłem że on tyle musi palić - myślałem że pali trochę za dużo. Mój posiada MFA(komputer pokładowy) więc wyświetla średnie spalanie i wiem kiedy trochę przymknąć gazu i zwolnić.

Wiele rzeczy: SILNIK - 2 litry nie wysilonej jednostki oznacza duży przebieg i mniejszą awaryjnośc. KOMFORT - przy dobrych amortyzatorach i sprężynach ładnie tłumi niedoskonałości polskich drug. NADWOZIE I PODWOZIE - za zabezpieczenie ich przed korozją. NIEZAWODNOŚĆ - jadąc nim nie trzeba myśleć że coś się zepsuje, jeśli nic nie klekocze to nic się nagle nie zdarzy.