Opinia Volkswagen Golf 2.3 V5 150KM (benzyna+gaz) kombi 2009r., ocena użytkownika (gqw)

Volkswagen Golf 2009r. - opinia użytkownika

silnik: 2.3 V5 150KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2009-07-07

Umówmy się. Samochód z takim silnikiem nie jest do miasta. Ja jeżdżę codziennie do pracy trasami szybkiego ruchu, więc jest super. Na trasie w zeszłym roku zapakowany na maksimum spalił troszkę ponad średnią z trasy. Po prostu ten silnik nie odczuwa tak obciążeń. Oczywiście można też pojechać super oszczędnie i zejść poniżej 10l ale ja nie mam tyle samozaparcia :)

Ja w każdym aucie patrzę jak jest zużyta kierownica i wnętrze samochodu. Oczywiście z grubsza patrzę również na karoserię, ale po wnętrzu najbardziej widać czy ktoś dbał o auto, czy nie.

Płyny, filtry i stan paska klinowego (jest pod dużym obciążeniem) U mnie stanęło kółko napinacza i pasek po prostu się rozleciał. Oczywiście po zakupie wstrzymywałem się od wymiany napinacza i paska - moja wina.

Zawsze mogłoby być lepiej, ale za tą cenę auto i w tym roczniku przyjemność jeżdżenia tym autem jest duża.

Troszkę się buja przy zmianie biegów. W IV jest naprawdę miękkie zawieszenie. W porównaniu oczywiście do Golfa III lub Audi. Nawierzchni trzyma się dobrze nawet na węższych zimówkach nie mam problemów na zakrętach. Zmienny kąt kół to błogosławieństwo przy parkowaniu.

Trudno mi się wypowiadać co do przyspieszania, bo to mój najmocniejszy silnik. Jedno jest pewne. Sekwencyjny gaz polecam gorąco, bo nie widzę specjalnej różnicy w przyśpieszaniu na gazie i na benzynie. Dużym atutem tego silnika jest jego elastyczność. Na trasie biegi redukuję jak dzieci chcą się zatrzymać na postój :)

Komfort jazdy zależy od pasażerów :) A tak na poważnie. Siedzenia mogłyby być wygodniejsze. Z tyłu jest miejsce i na nogi i na głowę - to jest plus kombi. Jedyny mankament to głośność (opory powietrza). Ja bardziej słyszę powietrze i toczenie kół niż silnik.

Mam 170cm więc przestrzeni mam dużo :) Ale ogólnie jest z przodu i z tyłu dość miejsca. Miałem golfa III i w porównaniu z poprzednikiem materiały użyte w IV to przeskok o parę klas. Nawet w porównaniu z nowszymi autami innych marek nie ma wstydu. Ergonomia jak u Niemców wzorowa. Atutem tego autka jest proste zakończenie bagażnika - czyli pojemne auto. Auto przyjechało z Włoch więc rdzy ani grama. Z resztą z twego co wiem karoseria jest ocynkowana.

Klimatronik i wszystko jasne.

W kombi widoczność jest ok i dobrze się parkuje. Jedyne co mnie denerwuje to te mniejsze lusterko z prawej strony. Jakoś optycznie mi to nie pasuje.

Na razie wszystko bez zarzutu.

Nie miałem poważnych napraw. Ale świece i pasek z napinaczem były drogie w porównaniu do samochodów które miałem. Natomiast atutem w tym silniku jest łańcuch rozrządu. Mam w tej chwili 140000 km - auto ma 10 lat i łańcucha odpukać nie słychać.

Wydaje mi się że skrzynie biegów nie są najmocniejszą stroną VW Golf. Tak samo było w Felicji. Wydaje mi się że mogłaby być nieco lepsza. Nie psuje się ale... No i głośność opływającego powietrza przy dużych szybkościach.

Zdecydowanie wnętrze. Bo po Golfie III i Skodzie Felicji tu wnętrze jest super.

Mariusz Urbaniak