Opinia Volkswagen Golf GT 1.9 90KM (turbo diesel) hatchback 1996r., ocena użytkownika (za7)

Volkswagen Golf GT 1996r. - opinia użytkownika

silnik: 1.9 90KM (turbo diesel)

wyposażenie: Klimatyzacja

data oceny: 2008-09-12

w trasie można zejść poniżej 4 jak się jedzie równo i tak około 100 km/h. No i jak nie jest zaraz po wymianie oleju, bo wtedy bierze więcej. w mieście raz udało mi się przekroczyć 5 litrów. prowadzę skrupulatny rejestr w excelu i tankuję zawsze do pełna na shellu. największa zaleta tego auta (w stosunku do wielkości) to spalanie

w TDI na silnik no i czy blachy są ok. (u mnie nie były ;)

na silnik (dobry olej terminowo zmieniany, dobre paliwo i w drogę) pilnować wymian rozrządu bo będzie bolało. poza tym podobno silnik 1Z jest raczej wytrzymały i powinien zrobić około 500 000 - 600 000 km.

do premieszczania się z A do B jest ok, w miarę dynamiczny i oszczędny samochód. jak ktoś chce więcej - komfort i wygląd proponuję audi a4

Niezbyt trwałe elementy zawieszenia. jeżdżę średnio 25000 rocznie no i co roku praktycznie wszystko do wymiany (drążki, końcówki, tulejki inne śmieci)

dla lepszej ekonomii przydałaby się skrzynia 6 biegowa. Były takie montowane w GTI TDI. Silnik 90 KM też by sobie z nią poradził

Wyciszenie do bani, fotale przednie mam kubełkowe GT, no ale po 300 000 kierowcy już wysiedziany, bez poduszki pod 4 literami jest ciężko. kanapa tylna to porażka - model wysoki, a on a1 nie jest dzielona, 2 nie ma zagłówków. zawieszenie mam troche wyjechane, ale mogłoby być twardsze i tak. wszyscy mówią że buja jak na okręcie, ale można się przyzwyczaić.

z przodu miejsca jako tako, ale jak z przodu ktoś usiądzie duży , to z tyłu już jest mało, ale ponoć w BMW 3 jest gorzej ;) wygoda obsługi - a co tu obsługiwać?? wszystko proste, auto ma 12 lat, deska rozdzielcza już wygląda na leciwą, trzeszczy trochę (zależy od temperatury, nawierzchni, obrotów i prędkości... karoseria - nie wypowiadam się, bo mam postukaną z każdej strony chyba... po złożeniu tylnej kanapy można przieźć pralkę, ale otwór załadunkowy (w hatchbacku) jest za mały i krawdź załadunku jest wyżej niż podłoga bagażnika. w kombi już to poprawili.

generalnie ok, ale diesle mogłyby się szybciej nagrewać. zimą musze przejechać okolo 6 km, żeby coś ciepłego poleciało, a jak mam włączone ogrzewanie mocno, to silnik jest niedogrzany (nie osiąga 90 stopni) klima jak działała, to było ok, generalnie nic ponad poprawnie

ostatnie normalnych rozmirów lusterka w autach grupy VAG... do przodu trochę przeszkadzają mi przednie słupki (na przejściach dla pieszych i na zakrętach)

elektronika w tym aucie to jedynie jednostka sterująca i wyświetklacze liczników km. elektryka - 4 szyby elektryczne (tylna prawa nie działa, lewa sie dziwnie zamyka), zwarć nie zauważyłem, ale czasem drzwi "kopną"

tak jak pisałem - zawieszenie siada na naszych drogach, dodatkowo różne upierdliwe małe rzeczy. koszty w sumie porównywalne z daewoo tice (moja matka to ma), także tanio. uwaga na naprawy typu remont silnika albo turbiny. tutaj juz nie jest tanio

zawieszenie i mit o nieawaryjności VW