Opinia Volkswagen Golf MK3 1.8 75KM (benzyna+gaz) hatchback 1992r., ocena użytkownika (smd)

Volkswagen Golf MK3 1992r. - opinia użytkownika

silnik: 1.8 75KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2010-07-13

Na benzynie jeździłem tylko 3 tygodnie w mieście, DLATEGO WARTOŚCI SĄ TAKIE SAME, NIE WIEM JAK NA TRASIE I W CYKLU MIESZANYM (bez zaznaczenia nie mogłem skończyć ankiety) a później już gaz. Na trasie było rewelacyjnie, zdarzało się spalanie poniżej 9l/100km, ale w mieście smok

Sprawdzić czy śniedziejąklemy na akumulatorze, czy nie ma wilgotnej tapicerki pod dywanikiem kierowcy, czy wspomaganie wyje głośno przy maksymalnym skręcie, czy przy dodaniu gazu na maksa przy ruszaniu słuchać stukanie

Na to wszystko co przy innym aucie, czyli przede wszystkim płyny i odpalanie

Młodym, gniewnym w racji ogromnych możliwości tuningu, nie polecam rodzino z dziećmi z uwagi na 3 drzwi

Ogólnie oceniam auto dobrze, gdyż kilka razy stanął na środku drogi (cewki) ale poza tym zdecdowanie niezawodny, odpalał bez problemu,fajnie chodził na gazie.

Na początku miałem sportowe zawieszenie i auto wchodziło w zakety jak na szynach. Po wymianie zawieszenia na normalne McPersony na zakrętach stał się miękki ale dalej wchodził w nie rewelacyjnie. Hamule pierwsza klasa a parkowanie przy tak krótkim samochodzie to sama przyjemność, w szczególności parkowanie równoległe, gdyż auto miało dobry skręt

W moim alestyczność była rewelacyjna, autoa fantastycznie przyśpieszało na 5 biegu już od 60 na godzinę. Zdecydowanie najlepiej pracował na obrotach powyżej 3500. Silnik i skrzynia bez zastrzeżeń bardzo dobrze ze sobą zgrane

nA dużej ilości dziur auto traciło przyczepność pomimo wymiany zawieszenia i zmiany opon na nowe a z obciążeniem było jeszcze gorzej. Po 8 godzinach jazdy wysiadałem połamany, więc za fotele daję mniej a i żona,. która z dzieckiem jeździła z tyły nie chwaliła wygody foteli. Wyciszenia słabiutkie ale auto miało 13 lat jak je kupiłem więc nie ma czego wymagać.

Z przodu bardzo dużo miejsca ale gdy dopasowałem fotel do sibie (191cm) za mną było już dość mało miejsca. Ergonomia bardzo dobra, wszystko na swoim miejscu. Wykończenia i materiały pierwsza klasa, w końcu to VW. Możliwość aranżacji nieskończona, bo to golf3.Po 18 latach zaczęła go brać rdza ale i tak wyglądał lepiej niż inne auta w jego wieku.

Bez klimy.Chłodzenie takie sobie a ogrzewanie, no cóż, w zimie w aucie było bardzo gorąco lub zimno i nie dało się ustawić tak pośrodku, w ciągu długiej trasy należało cały czas kombinować z ustawieniami nawiewów

Krętki przód a więc widoczność bardzo dobra, belka boczna przy szybie przedniej nie przeszkadzała. Auto krótkie, i duża szyba z tyłu, którj teraz się już nie spotyka, więc widoczność ok. Lusterka z prawej i lewej miałem duże a więc po ich odpowiednim ustawieniu było wszystko widać.

Elektronika działała bez zarzutu, był podłączany do komputera i wszystko było OK. W wieku 16 lat zaczęły się problemy z elektryką, miał przebicia, paliwł cewkę i rozładowywał akumulator

Auto miałem stare więc co jakiś czas coś się psuło. Najgorsze było sprzęgło i poduszki pod silnikiem, bo najdrożej mnie to wyniosło, oczywiście nie licząc 3 cewek z rzędu ale było przebicie na elektryce i dlatego się paliły. Mieszkam na zachodzie kraju więc dostępność do niemieckich części zamiennych i ich polskich zamienników bardzo duża. Gdy się poszukało można było znaleźć tanie nowe części. Nie polecam części ze szrotu, nigdy nie wiadomo co kupujesz, a nowe jast zawsze na gwarancji, nawet przez allegro

Elektryka. Co prawda dopiero po 16 latach, ale te 3 cewki, które kupiłem jako nowe i się spaliły rozłożyły mnie na łopatki

Bardzo fajny silnik zgrany ze skrzynią, to chyba wspominma najlepiej. No i jeszcze karoseria, pomimo swoich 18 lat wyglądał naprawdę dobrze