Opinia Volkswagen Lupo 1,2 TDI 3L 1.2 1,2 TDI 61KM (olej napędowy) hatchback 1999r., ocena użytkownika (rgt)

Volkswagen Lupo 1,2 TDI 3L 1999r. - opinia użytkownika

silnik: 1.2 1,2 TDI 61KM (olej napędowy)

skrzynia biegów: półautomatyczna

data oceny: 2010-02-24

SPALANIE tego autka jakie zaobserwowałem jest nawet bardziej niż zadowalające : Średnie spalanie: 3,6 Minimalne średnie spalanie: 3,2 Maksymalne średnie spalanie : 4,5 Minimalne spalanie przy oszczędnej jeździe na trasie : 2,9 Zimą w najbardziej skrajnych przypadkach trzeba dodać max 1l/100km

z tego co słyszałem trzeba zwrócić uwagę na działanie skrzyni biegów - najlepiej podjechać na komputer, ja nie miałem z tym żadnych problemów

jak w każdym dieslu aż silnik po odpaleniu się rozgrzeje, w tym modelu jest bardzo fajne udogodnienie w postaci niebieskiej kontrolki ("termometr zanużony w wodzie") na desce rozdzielczej po tym widać że silnik jest zimny i nie rusza się nim dopóki kontrolka nie zgaśnie, w ostrej zimie czekałem do 2 może 3 min aż silnik się rozgrzał i kontrolka zgasła, wtedy można ruszać

każdemu kto chce oszczędnie jeździć nie dużym ale za to bardzo dynamicznym autem

Bardzo dynamiczne i oszczędne auto, system ECO (tzw Start & Stop - dostępny w niektórych modelach Mercedesa i BMW) Przestronne wnętrze Jedynymi minusami tego auta są: mały bagażnik, trochę słabe wyciszenie, poza tym auto naprawdę godne polecenia

Mały bagażnik, ale można rozłożyć całkowicie tylną kanapę wtedy przestrzeń ładunkowa jest naprawdę imponująca

Ja mam wersje bez klimy, latem wiadomo trochę uciążliwe ale zimą daje rade ogrzać środek dość szybko

System START & STOP tzw ECO bardzo fajne w korkach czy na światłach, można to włączyc lub wyłaczyć przyciskiem obok "awaryjnych", gdy włączony na zegarze obrotomierza świeci się na zielono napis ECO, wtedy naciskając pedał hamulca przez 3sekundy wyłącza nam silnik na czas postoju np na światłach (oszczędność paliwa do 0,5l/100km,)zwalniając pedał hamulaca silnik automatycznie się odpala - BARDZO FAJNA OPCJA, tym bardziej że można ją wyłączyć jak nie jest potrzebna jednym przyciskiem na desce

Zbyt mały bagażnik

Bardzo dynamiczne auto, przestronne wnętrze

Błażej