Opinia Volkswagen Lupo 1.0 0KM (benzyna) hatchback 2000r., ocena użytkownika (rsc)

Volkswagen Lupo 2000r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-03-06

dużo zależy od tego jak się jeździ. Najwięcej jeździłam w cyklu mieszanym w granicach 80,90km/h i spalanie miałam 6.4/6.6 l/100.

moim zdaniem na poziom oleju i płynów bo jeśli właściciel o tak błache sprawy nie dba i nie serwisuje auta to jest ono nie wiele warte.

ja zawsze sprawdzam czy mam dosyć płynu do spryskiwaczy bo resztą zajmuje się warsztat a mechanik zawsze mi mówił że nie muszę sprawdzać poziomu oleju bo on nie bierze czy nie pali oleju jakoś tak.

na pewno kobietom i osobom które dopiero co zdały prawo jazdy.

mój lupek choć nie jest zrywnym i agresywnym autkiem to z komfortem może startować z nie jednym większym samochodem. mały bagażnik to fakt ale z reguły my kobiety zakupy i tak kładziemy na fotele bo po co się męczyć z bagażnikem

Mojego lupka mam na 14 calowych felgach i jako kobieta z nie dużym stażem kierowcy zdarza mi się wykonać jakiś gwałtowny manewr a on robi to co ja chcę.wspomaganie i hamulce,nie znam lepszych,żeby za parkować nie trzeba mieć żadnej wprawy.

jeżeli chodzi o agresywność,to lupek raczej lubi spokojną jazdę więc nie polecam go napalonym małolatom.

czasami jeżdżę męża seatem i mówiąc szczerze lupo jest dużo bardziej wygodne i koleżanki które jeżdżą ze mną do pracy mówią że o wiele wygodniej siedzi się na tylnych siedzeniach w lupku niż w męża cordobie.

uwierzcie mi że lupo mimo swoich nie dużych rozmiarów posiada bardzo przestronne wnętrze i sporo schowków,pod pulpitem w drzwiach w tylnych boczkach w sam raz na dziecięce zabawki.A wadą jest nieco mały bagażnik.

zimą nie zdążę wyjechać na asfaltówkę a już zaczyna wić ciepłym,a polnej mam tylko nie cały kilometr,dla mnie rewelacja.

prawdą jest że lusterka są małe i mają tzw. martwe pole,ale nie oszukujmy się,lupek jest nie wielkim autem i przy parkowaniu lusterka nie sprawiają żadnych problemów.poza tym tylna szyba jest z wycieraczką i ogrzewana a to ważne.

przez 2 lata eksploatacji tego samochodu nie działo mi się nigdy nic z elektryką czy elektroniką prócz wymiany żarówek.

nie znam się zbytnio ale raczej prócz przeglądów serwisowych nie miałam żadnych problemów.

brak zrywności silnika i mały bagażnik lecz uważam że w porównaniu do ogółu te wady to pryszcz.

jak na tak małe auto jest przestronny i bardzo wygodny z przodu jak i z tyłu a wspomaganie kierownicy oraz nawiew i ogrzewanie to po prostu rewelacja.