Opinia Volkswagen Passat B3 1.8 90KM (benzyna+gaz) kombi 1992r., ocena użytkownika (kts)

Volkswagen Passat B3 1992r. - opinia użytkownika

silnik: 1.8 90KM (benzyna+gaz)

wyposażenie: ABS

data oceny: 2009-07-31

liczba wyświetleń: 1979

Na benzynie jest baaardzo oszczędny, lecz gaz pozostawia wiele do życzenia... Jeżeli ktoś jeździ TYLKO na gazie to zdecydowanie polecam zakup Passata z silnikiem 2.8 VR6 z instalacją gazu sekwencyjnego ponieważ spalanie jest mniejsze a 174 konie robi swoje :) (INSTALACJE GAZOWĄ WARTO ZAKŁADAĆ W DOBRYCH I SPRAWDZONYCH WARSZTATACH I UŻYWAĆ WYŁĄCZNIE NOWYCH CZĘŚCI)

Przede wszystkim na silnik, (równieŻ LPG), należy sprawdzić dokładnie zawieszenie ( szczególnie tylne amortyzatory), klape bagażnika (korozja) NALEŻY DOBRZE SPRAWDZIĆ ABS (czujniki często są uszkodzone)zamki (lubią się zacinać)

BARDZO DOBRE AUTO !!! LAĆ PALIWO, JEŹDZIĆ, W MIARE MOŻLIWOŚCI DBAĆ A ONO ODWDZIĘCZY SIĘ I NIGDY CIE NEGATYWNIE NIE ZASKOCZY :)

Auto poleciłbym przede wszystkim dużej rodzinie ze względu na przestrzeń wewnątrz, jak i również osobom które często pokonują dziennie setki kilometrów. Jest to oszczędne, duże i wygodne auto- do podróżowania w pełni się nadaje :)

ZALETY : -duża wygoda -bardzo mała awaryjność -bardzo dobra przyczepność i układ kier. -małe koszty eksploatacji -zawieszenie WADY: -jak dla mnie ten silnik jest troche za słaby jak na tą mase -duże spalanie gazu -ciężka regulacja szyb i otwieranie drzwi od zewnątrz

Auto prowadzi się super ale masa robi swoje, przy hamowaniu ma skłonności do przechyłu w przód, jak i podczas jazdy w zakrętach sporo sie przychyla lecz jeżeli chodzi o przyczepność to najlepsze auto jakim kolwiek jeździłem

Przyśpieszenie jak na tą mase i 90 konny silnik jest na prawdę bardzo dobre

Wiadomo jest to duże auto i nawet w komplecie nie jest ciasno. Większej wygody na pewno zaznasz na tylnej kanapie.

Nic ująć... to auto jest w tym najlepsze

Jeżeli planujesz kupno Passata to i dużo jeździsz to podstawą jest klimatyzacja... podczas upałów bez klimy ani rusz

Duże gabaryty robią swoje...

Jeżeli chodzi o wilgoć i zwarcia to jeszcze się z tym nie spotkałem, lecz niemcy mogli się bardziej przyłożyć do elektroniki.. ale nie ma co narzekać, jest dobrze

To auto słynie z bardzo małej awaryjności, jeżdżę nim prawie 4 lata, zrobiłem 20tyś. jeszcze nic mi się nie zepsuło i nic nie wymieniałem po za płynami oczywiście