Opinia Volkswagen Passat avant 1.9 TDI 110KM (turbo diesel) kombi 1998r., ocena użytkownika (gj5)

Volkswagen Passat avant 1998r. - opinia użytkownika

silnik: 1.9 TDI 110KM (turbo diesel)

data oceny: 2009-06-21

liczba wyświetleń: 2010

jak na taki wielki samochod to pali naprawde nie wiele. Spalanie to bardzo duzy plus tego samochodu.

Ogolnie jak samochod jest utrzymany, mysle ze przebieg tez jest wazny ale nawet z wielkim przebiegiem jak ktos dbal o samochod to jescze kolejny wlasciciel dlugo pojezdzi.

Na stan oleju, i tak jak w kazdy samochodzie na wszystko trzeba miec oko tak aby bylo dobrze.

Mysle ze tak, to jest moj 2gi passat b5 tak wiec to o czyms swiadczy. Jest super.

nie bede sie rozpisywal. Ogolnie bardzo dobry samochod. Mysle ze kazdego stac na jego utrzymanie.

Prowadzi sie samochodzik znakomicie, jest duze wygodne, poprostu plynie sie po drodze. Jezeli chodzi o parkowanie to nie jest tak zle biorac pod uwage wielkosc samochodu, ogolnie widocznosc bardzo dobra.Hamulce ma dobre ale jezdzilem samochodami z leprzymi.

Powiem tak, nie moge sie czepiac silnika ma on 110KM i to wystarcza w zupelnosci do jazdy na trasie czy z pod swiatel.Zawsze mozna kupic samochod z mocniejszym silnikiem jezeli ktos lubi przycisnac. Ja nie nazekam.

Zawieszenie sprawuje sie super, jest bardzo komfortowe, dobrze zestrojone. Nie jest ani za miekkie ani za twarde. Jedyna wada jest delikatnosc przednich wahaczy,raczej czesto trzeba wymieniac.Jezeli chodzi o komfort jady i przestrzen to uwazam ze jest super, duzo miejsca i wygodne fotele. Wyciszenie jak na diesla jest b.dobre.

Jak juz napisalem wczesniej, bardzo duzo miejsca z przodu i z tylu. Ergonomia, wszystko pod reka, prosto i wygodnie. Wnetrze bardzo ladne (kwestia gustu)Bagaznik b.duzy, podloga rowno z krawedzia zaladunkowa. Karoserja bardzo dobra, ocynk, ladna klasyczna linia nadwozia(kwestia gustu).

Zima grzeje bardzo dobrze, moze ciup za dlugo sie nagrzewa ale to w koncu diesel. Latem klima swietnie sobie radzi.

Ogolnie powiem tak ze jak na kombika to widocznosc do okola samochodu jest wystarczajaca. Do przodu tez bardzo dobrze wszystko widac. Lusterka b.dobre.

Nie wiem co powiedziec na ten temat,. Mnie sie jescze zadna taka awarja nie przytrafila, z tylu wycieraczka czasem przerywa ale mnie to nie przeszkadza.

nie wiem ile wlozyl poprzedni wlasciciel mojego samochodu, ale ja nie wiele narazie za inwestowalem,.Wymiana koncowki 150zl Tak poza tym koszty normalnej eksploatacji tzn olej,filtry itp.

Troszeczke slabe zawieszenie z przodu. Ale to nie tragedja. Komfort jazdy super.

Michal