Opinia Volkswagen Passat B5 1.9 TDI 110 110KM (turbo diesel) kombi 1999r., ocena użytkownika (qv1)

Volkswagen Passat B5 1999r. - opinia użytkownika

silnik: 1.9 TDI 110 110KM (turbo diesel)

data oceny: 2010-02-20

liczba wyświetleń: 2067

Spalanie tego samochodu jest niesamowite! Czasami było mi trudno uwierzyć, że na jednym baku przy ekonomicznej jeździe jestem w stanie przejechać 1000 km (i to głównie po mieście!)

Odpowiedź:Trudno powiedzieć

To są samochody na dalekie trasy, a zatem kilometrówka po 10 latach nie może być poniżej 200 tys. Nie dajcie się nabrać na dziadka jeżdżącego do kościoła.

Przy wymianie wahaczy proponuję zamiast oryginalnych aluminiowych stalowe zamienniki i to od razu cały komplet (4 wahacze na jedno koło)

Osoby odbywające częste i dalekie podróże

Według mnie vw passat to samochód przeciętny a jednak cieszy się dobrą opinią dlatego jego dobrą stroną jest stosunkowo dobra cena przy odsprzedaży.

Na zakrętach może trochę rzucać ale poza tym zawieszenie b. dobrze wybiera nierówności pełen komfort

Przejechałem tym wozem ok 150 tys km. Samochód wydaje się być solidny jednak ciągłe kłopoty jak nie z przepływomierzem (wymieniałem go 3 razy) to z regeneracją turbiny, to generalny remont silnika (pomimo regularnych przeglądów rozwaliło mi głowicę właściwie bez powodu). O ile wszystkie powyższe naprawy można złożyć na karby złego paliwa czy pecha jedno w tym samochodzie jest bezapalacyjnie bardzo awaryjne - to zawieszenie! Nawet nie liczyłem ile razy musiałem zmieniać jego elementy.

Jestem pełen uznania po 300 tys nadal cicho i komfortowo silnik z uwagi na pompowtryskiwacze stosunkowo głośny

Wnętrze po 10 latach wyglądało zaskakująco dobrze . Welurowa tapicerka trzymała się świetnie i wyciszała wnętrze, plastiki nie trzeszczały a całość nadal sprawiała wrażenie auta klasy wyższej. Jedyny minus to łuszczące się plastiki wewnętrznych uchwytów drzwiowych.

Klimatronik działa bezproblemowo i przyjemnie. Jeśli chcecie uniknąć kłopotów z parowaniem szyb w okresie jesienno zimowym często wymieniajcie filtr przeciwpyłkowy, w przeciwnym razie trzeba używać klimatyzacji non stop.

Przeciętnie, problem stanowią przednie słupki przy skrętach.

Z elektryką nie miałem większych problemów nawet po 300 tys., wymiana akumulatora (2 razy na przejechanych 150 ty.) zdaje się być normą.

Koszty napraw zwłaszcza układu zawieszenia z uwagi na skomplikowane zawieszenie dość duże . Dopiero pojawienie się tańszych zamienników komfortowego lecz wyjątkowo awaryjnego zawieszenia pozwoliło mi na oddech ale niesmak i tak pozostał...

Stosunkowo wysoka awaryjność mimo regularnych serwisów i świadomości że nie kupiłem tego auta jako nowego. Było to jednsk auto naprawdę "dopieszczane" pod każdym względem a mimo wszystko zaskakiwało awaryjnością zbyt często jak na opinię vw jako auta nie do zdarcia

Rafał