Opinia Volkswagen Passat 1.9 TDI 110KM (olej napędowy) kombi 2000r., ocena użytkownika (37)

Volkswagen Passat 2000r. - opinia użytkownika

silnik: 1.9 TDI 110KM (olej napędowy)

data oceny: 2008-02-04

Po pierwsze należy przyjąć średni roczny przebieg na poziomie 25-30 tyś. km. każdy poniżej będzie powinien wzbudzić podejrzenia, szczególnie gdy auto jest sprowadzane. Kto przy zdrowych zmysłach wydaje ponad 100 tyś. zł. na nowe auto żeby jeździć nim w niedziele do kościoła? Auto wewnątrz jest wykonane dobrze i ciężko jest odróżnić czy ma przejechane 250 czy 150 tyś. km. Kolejna sprawa to turbina, przed zakupem należy sprawdzić czy czasem nie jest zbytnio wyeksploatowana i zawieszenie w jakim jest stanie.

Przy codziennym użytkowaniu należy pilnować żeby turbinę schłodzić przed wyłączeniem silnika. Poza tym lać paliwo i jeździć.

Auto rodzinne, dla osób które dużo jeżdżą i dobrze się czują w dużym aucie. Przy rozsądnej jeździe do 120km/h przyzwoite spalanie jak na wagę i gabaryty auta.

Jak dla mnie (żona i dziecko w drodze) autko w sam raz, dużo przestrzeni wewnątrz auta. Silnik 110KM przy aucie ważącym ok. 1,5 tony to minimum. Autem staram sie jeździć na trasie do 120 - spalanie 7l/100km, cykl mieszany z przewagą trasy 7,5l/100km. Jestem drugim właścicielem auta, przedtem jeździło w firmie. Jedyną wadą tego auta jest cena dosyć wysoka jak za 7 letnie auto. W planach był francuz, ale po 2 m-cach poszukiwań i przejechaniu ok. 1000 km - przypadkiem nadzialiśmy sie na w/w auto. Wcześniej miałem okazje użytkować 307 SW (2.0 HDI - 90KM), ale coraz bardziej przekonuje sie do passata. Jedyne co mi przeszkadza to kultura pracy turbo diesla i brak elastyczności silnika (nie lubi jak za szybko włączy sie wyższy bieg - dusi się, potrafi nawet zgasnąć). Skrzynie jak na 300 tyś. pracuje b. dobrze. Ogólnie auto warte polecenia. ps.Co do spalanie, bo nie miałem możliwości nic napisać to wszystko zależy od stylu jazdy staram sie jeździć spokojnie, ale nie flegmatycznie miasto do 80 - 90 km./h, poza terenem zabudowanym (dobra widoczność, warunki atmosferyczne) do 120 km/h, autostrada ok. 140 km/h. I najważniejsze "spali tyle ile mu sie wleje i ani litra więcej ;)"

Autko OK, przyjemne odczucia z jazdy, wspomaganie dobrze zestrojone.

Jak to TDI, najpierw musi wkręcić sie na obroty 2200 - 2400 obr./min. żeby turbina się załączyła i wtedy daje sie jechać. Poza tym silnik dosyć głośno pracuje w porównaniu np. z silnikiem HDI koncernu PSA. No i 110KM, to minimum do jazdy tym autkiem.

Resorowanie OK, za kierownicą siedzi się wygodnie, dobra widoczność, ergonomia pulpitu. Czasami jeżdżę jako pasażer. Autem głównie jeżdżę sam, czasami z żoną więc ciężko powiedzieć o właściwości jezdne przy komplecie pasażerów.

Miejsca dużo, schowków mogło by być więcej. Wnętrze auta b. obszerne. Wykończenie dobre, autko ma najechane prawie 300 tyś. km i ładnie sie trzyma. Co do karoserii to mam jedno ale do podszybia - są niewielkie "bąble", ale ponoć ten typ tak ma. Co do przełączników i zegarów to wszystko na swoim miejscu.

Co do grzania to miałem problem z ogrzewaniem (uszkodzony termostat), po wymianie wszystko wróciło do normy.

Autko mimo swych gabarytów ma dobrą widoczność, słupki mogły by być cieńsze.

Mariusz Łojewski