Opinia Volkswagen Passat Variant 1.8 ATW 150KM (benzyna) kombi 2001r., ocena użytkownika (q6x)

Volkswagen Passat Variant 2001r. - opinia użytkownika

silnik: 1.8 ATW 150KM (benzyna)

data oceny: 2010-02-19

W zależności od pory roku różni sie szalenie.Ale zimą,przy niedogrzanym silniku i właczonej non stop klimie 9-10L.Chociaż 10 nigdy nie przekroczyłem.Latem w trasie przy pełnym obiążeniu (wakacje)można pokusoić się jadą baaardzo oszczędnie o 7L,ale raczej będzie to 8L(bo,to auto lubi prędkość)

TURBINA!!!!!Zawieszenie,klima raczej bezawaryjna.PRZEBIEG ICZY NIE BYŁ BITY!!!!

By przypadkiem nim za szybko nie jeździc. Parafrazując pewnego filozofa:Ludzie kochajcie punkty,one tak szybko odchodzą!:)))

Młodym (i nie tylko)rodzinom,oraz kierowcom którzy lbią komfortow przemieszczać się na duże odległści. Nie polecam tego auto absolutnie do jazdy wyłącznie po mieście.

Polecam tem model,przede wszystkim tym którzy oprócz frajdy z szybkiej (acz kolwiek zgodnej z przepisami)jazdy muszą od czasu do czasu zapakować większą ilośc bagażu.Technika 5 zaworowa plus turbina robią z tego kombi auto szybkie,a wyciszenie i komfort jazdy powodują ,że można śmiało nim wypuścić się nawet w bardzo długą trasę.Jedny mankament,to chciało by sięa by palił tyle co diesel.Ale cos za coś....

Prowadzenie samochodu,oraz układ kierowniczy jest więcej niż zadowalające.Hamilce ok,pod warunkiem używania dobrej jakości klocków i tarcz. Parkowanie...hmmm,nie jestem negatywnie nastawiony do Pań,ale to auto może przerosnąc ich możliwości.Trzeba sobie poćwiczyć,żeby "takim karawanem",gdzieś w ciasnej uliczce się"przytulić".

Silnik,bez zbędnego rozwlekania BAJKA :)))Yurbo ciągnie od samego dołu obrotów,aż 4500 tyś/obr mam max.moment 210 Nm.Tam gdzie diesle dostają zadyszki,1.8I rwie do przodu jak rakieta.

Komfort,mimo,że to już nie nowe auto na bardzo wysokim poziomie.Auto wyciszono wręcz rewelacyjnie.Nawet przy wciśnietum na maxa pedale gazu słychać tylkom przyjemny szum silnika.Głośno zaczyna się robic powyżej 1600km/h,ale to z powodu powietrza niż silnika.

Do czego się mogę przyczepić,to chyba tylko do popiskujących plastkiów!!!Reszta jest OK.

Daje radę i gdy jest -30 i gdy jest +40,Sprawdzone organoleptycznie.

Mogłaby być nieco lepsza .Szczególnie słupek nr 1 wypada w dosyć niefortunnym miejscu,ale może innym kierowcom to akurat nie przeszkadzać. Lusterka boczne jak to w VW,z każdej strony inne ;)

Wszystko działa bezproblemowo!!!

Auto raczej bezawaryjne,jednak trapione niewielkim acz upierdliwymi usterkami.Koszty napraw,oraz części zamiennych (zamienników)na przyzwoitym (czytaj niskim) poziomie.Jak przy większości aut,awaryjność wynika ze sposobu jazdy oraz jakości serwisu. Swoim autem przejechałem już 180000 i jak narazie ani razu nie wymieniałem wahaczy,turbina czysta.