Opinia Volkswagen Passat 1.9 130KM (turbo diesel) kombi 2001r., ocena użytkownika (r7)

Volkswagen Passat 2001r. - opinia użytkownika

silnik: 1.9 130KM (turbo diesel)

data oceny: 2008-02-07

na moc silnika a przy większej kasie kupujcie auta 4motion

na stan oleju w silniku, czystość szyb bocznych bo inaczej mogą się rysować i ostrożnie z zimowym skrobaniem szyb a tylnej zupełnie odradzam skrobać

jest to auto rodzinne, wygodne na wakacje ale i przy remoncie domu, można uczepić do tego sprzętu i łódź i przyczepkę i jest spoko

lubię tym autem jeździć w dalekie trasy bez względu na pogodę i porę roku

sądziłem, że zawieszenie będzie solidniejsze ponieważ już po 160.000km musiałem wymienić przeguby kinet. oba a jeżdżę raczej spokojnie,ponadto wymieniłem końcówkę drążka, jednak auto dobrze trzyma się drogi nawet w ostrych zakrętach, przechyły są minimalne a układ kierowniczyczy i wspomaganie jest super, na głębszych wybojach ocieram ciągle tylnymi chlapakami

auto w wersji 130 KM jest bardzo dynamiczne nawet na najwyższych biegach, posiada momemnt obrotowy w granicach 210Nm, układ napędowy może nie należy do elastycznych ale dobrze sobie radzi w każdych warunkach i z każdym obciążeniem, mankamentem jest I bieg w skrzyni - ciężko wchodzi, może tylko w moim aucie

passat bez obciążenia jest raczej twardy natomiast z 2 lub 3 osobami jest OK, na niskich biegach auto nie należy do super cichych jednak na tylnej kanapie można podróżować, co do przednich foteli to mogę podpowiedzieć, że posiadają krótkie siedziska i kto ma długie nogi to przy dłuższej jeździe czuje pod udami uwieranie

auto tego typu przeznaczone jest do wygodnej jazdy dla 4 osób a nie 5, wnętrze sprawia wrażenie obszernego i tak jest w rzeczywistości, w części przedniej i tylnej jest dość miejsca, natomiast bagażnik nawet w aucie 4motion jest również wystarczający, mankamentem mojej fury jest fakt, że po 6 latach jazdy wyciera się skóra na kierownicy i złuszczają się podłokietniki i uchwyty do zamykania drzwi, mogli to zrobic z lepszych materiałów,

wentylacja i klima mego auta to rewelacja, jednak co roku jadę do przeglądu i oczyszczenia klimy

widoczność w aucie tej wielkości jest b.dobra jednak lusterka należy wstawiać nieco większe ponieważ obecnie muszę je precyzyjnie ustawiać aby w prawym lusterku uniknąć kąta martwego

sadziłem, że przeguby będą mocniejsze

130KM się czuje pod nogą a z 6 biegami do przodu to już super zabawa