Opinia Volkswagen Passat B5; 3B 1.8 18 20V 125KM (benzyna+gaz) kombi 1997r., ocena użytkownika (8b6)

Volkswagen Passat B5; 3B 1997r. - opinia użytkownika

silnik: 1.8 18 20V 125KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2008-03-27

Obręb tylnej szyby, wyłażąca korozja. Dokładnie sprawdź zawieszenie, kosztowne w naprawie. Sprawdź czy nie jest kradziony, czy nie jest klonem jakiegoś paska jeżdżącego po europie, kradno w europie dokumenty a potem autko w polsce łączą dokumenty z autkiem i sprzedają sprawa trudna do wykrycia ale jak was jakiś z drogówki na maca stracicie autko. Naprawdę warto podjechać na policję i sprawdzić legalność autka. Na 5600 skradzionych aut w polsce w roku 2007. 2600 to były passaty

Niech mu niczego nie zabraknie a odwdzięczy ci się. Olej filtry nie należy z tym przrginać lepiej trzymać się instrukcji i terminów wymian.

Komuś sporo jeżdżącemu (brak poważnych usterek) nadaje się na autko rodzinne spora ładowność i dość wygodne.

Atko troszeczkę nie dorasta do świetnej opini o VW w zasadzie to ją trochę psuje. Za durzo drobnych awarii, pęknięta wkładka zamka w drzwiach kierowcy, kiedy mam centralny zame więc i wkładka sporadycznie urzywana. Piloty w kluczykach padły mi obydwa. Tylna wycieraczka. No trochę to za durzo, spodziewałem się mniej problemów zwłaszcza że jeździłem wcześniejszym modelem i moim zdaniem B4 jest mniej zawodne. Bardzo drogie części i serwis.

Autko ogólnie prowadzi się dobrze przyzwoity promień skręty, na tą wagę nieco za słabe hamulce, u mnie wszystko po wymianach, jednach hamowanie awaryjne powoduje zjerzenie włosów, autko jest ciężkie więc raczej w miejscu się nie zatrzymuje. Myślę że odrobinę większe tacze durzo by zdziałały w tym modelu

Tu w zasadzie zaskoczył mnie silnik pełno znawców dookoła mówiło mi że te 1,8 20V to biorą olej jak wściekłe, DEMENTUJĘ moje autko ma 220tyś wymieniam olej co 15 tyś i jak bym się uparł to nie dolewał bym ani grama profilaktycznie 100 do 200 gram ale to uż dużo. Silnik pomomo 125 KM elastycznością nie zaskakuje do 3 w zasadzie fajnie się zbiera, przyspieszenia między wyższymi prędkościami do rewelacyjnych nie należą, ale da się jeździć.

Przy prędkościach powyżej 140km/h trochę za głośny.

Bagażnik spory i wygodny przy dodaniu składanych siedzeń w wersji kobi nie ma rzeczy nie do przewiezienia. Ból co do aranżacji tak to wszystko jest zaprojektowane że dodanie SB czy telefonu nie jest zbyt łatwe, nie ma na to miejsca (jak jest lima z nawigacją i radiem)

Klima mogła by być nieco wydajniejsza, autko jest spore i wydaje mi się za mała jest wymiana powietrza jak się jedzie kompletem osób nie obejdzie się bez otworzenia co jakiś czas okien, robi się duszno.

Bardzo mi przeszkadzają słupki przednie przy wzroście 1,8m po ustawieniu fotela w miarę wygodnie sporo zasłaniają te słupki co jest uciążliwe w mieście. Próbowałem różnych kombinacji ustwień jednak są jakoś tak ustawione że naprawdę zabierają sporo widoczności.

Sporo małych denerwójących usterek, które w przypadku tego modelu są dość kosztowne. Auto chodliwe w świecie złodziei giną wkłady do lusterek kołpaczki z alusów. Próbowano mi też ukraść go całego. Spory rynek urzywanych części. LUDZIE NIE KUPUJCIE CZĘŚCI NA GIEŁDACH WSPIERACIE ZŁODZIEJSTWO!!!

Naprawdę atko jest miękkie ale nie za bardzo, nie ma się wrażenia że się zaraz wyleci z zakrętu, nie przechyla się za bardzo, naprawdę dobra przyczepność.