Opinia Volkswagen Passat Arriva 1.9 65KM (turbo diesel) sedan (limuzyna) 1993r., ocena użytkownika (axt)

Volkswagen Passat Arriva 1993r. - opinia użytkownika

silnik: 1.9 65KM (turbo diesel)

data oceny: 2008-08-04

Jeśli tankujemy na sprawdzonych stacjach nie musimy się obawiać na stan układów wtryskowych.Auto niezwykle oszczędne, mały apetyt na ropę.

Stan blach i lakieru.Moje było sprowadzone z Belgii więc nie mam problemu, jestem zadowolony.

Stan oleju i płynów

wszystkim oszczędnym , ludziom z dużą rodziną potrzebującym przewieźć dużą liczbę bagaży.

Auto ma dużo zalet mniej wad.Generalnie karoseria mogłaby mieć nowocześniejszy kształt, większa moc silnika i na wyposażeniu klima i nic więcej do szczęścia nie potrzeba.

Autko bardzo dobrze trzyma się nawierzchni, nawet w trudnych warunkach pogodowych mimo to, że mój egzemplarz nie posiada ABS.Samochód dobrze wybiera nierówności.

Generalnie silnik nie do zajechania.Jestem właścicielem passata z 93r. z silnikiem diesla o poj.1,9 bez turbiny.Jak na auto o tej masie i wersji nadwoziowej(sedan) moc auta (65km) jest zbyt mała, przydałoby się więcej.W górach często trzeba zmieniać biegi zwłaszcza kiedy jedzie cała rodzina.W trasie np autostrada daje radę, cechuje go niskie zużycie paliwa.Ja osobiście polecam ten motor dla oszczędnych.

Zawieszenie ok, nawet na nierównościach czuje się jakby płynąc.Pięcioosobowa rodzina bez problemu podróżuje przez 300km.

Klasyczny wygląd, może się podobać lub nie, wszystko kwestią gustu.Środek bardzo komfortowy,przestronność to słowo które najlepiej oddaje wnętrze.Bagażnik bardzo pojemny, jego wielkość można zwiększyć poprzez złożenie siedzeń tylnych.Auto rodzinne. Występują sporadyczne ogniska korozji głównie w zakończeniach progów.Poza tym auto nieźle zabezpieczone.

Tutaj średnia ocena.Zimą wnętrze szybko się ogrzewa,latem kiepskie chłodzenie.W moim egzemplarzu ratuje szyberdach.Wiadomo przydałaby się klima ale nie można mieć wszystkiego.

Widoczność rewelacyjna, duża szyba przednia boczne i tylna mogą ułatwić parkowanie.

Raz wystąpił problem z elektryką lusterek.

Mała awaryjność więc i koszty nie są duże.Tanie zamienniki.Należy pamiętać by sprawdzać poziom oleju i płynów, poza tym tankować i jeździć.