Opinia Volkswagen Passat B4 1.9 90KM (turbo diesel) kombi 1995r., ocena użytkownika (r2m)

Volkswagen Passat B4 1995r. - opinia użytkownika

silnik: 1.9 90KM (turbo diesel)

data oceny: 2010-02-20

No i to co w tej gablocie najlepsze-spalanie.Wierzcie albo nie ale na trasie Łódź-Szczyrk-Częstochowa-Oświęcim-Łódź mój pasek spalił 4,6L.Obsadzony w 4 osoby i pełen bagażnik przy prędkościaci max 140km/h z czego najczęściej jechałem 120km/h.Jestem przekonany ,że nie znajdzie sie auta z tą samą ilością miejsca w środku które tak mało pali.On po prostu nie chce więcej paliwa.

Stan blacharki,turbo,cofany licznik. Zamierzam zmienic auto na nieco nowsze i wiem ,że już raczej nie dostanę tak twardego i bezawaryjnego wozu jak ten helmut-jeden z ostatnich prawdziwych helmutów.

Szanowac turbo (nie piłowac zimnego motoru,przy postoju na sikanie wcale go nie gasic,dojeżdżając do celu trzymac góra 1800rpm/m -czyli normalne chłodzenie turbiny.Jak ktoś jest tępy to będzie ją wymieniał,ale muszę powiedziec że nawet żonę da się tego nauczyc. W naszym dziadku turbo działa gitesowo już 6 lat a i wcześniej było ok-kupiłem od kolegi.

Rodzina z dziecmi lub mała firma.

Polecam dla mających małe dzieci lub małą firmę(mój przypadek).Prawdziwe auto dla sknerusów.Moja porada jest poparta praktyką w częściach samochodowych-wiem które się psują a które nie.

Układ jezdny ogólnie ok.Trochę słabe hamulce jak na tą masę.

Osiągi niezłe jak na 90KM i 14ookg wagi. Przy zadbanej turbinie nawet 15-to letni dziadek daje radę.

Twardośc typowego VW nie dziwi jeśli ktoś już kiedyś miał do czynienia z tą marką.Fotele dośc twarde co sprzyja długim dystansom.Przy komplecie pasażerów trochę wynosi z zakrętów ale to przecież spore kombi.Wyciszenie jak na diesla lat 90-tych raczej w normie.

Mistrzostwo świata jeśli chodzi o ilośc miejsca w środku.Żaden konkurent nie ma tyle m-ca z tyłu.Ergonomia w normie jak to w VW.Duży bagażnik też robi robotę. Jakośc materiałów dobra.W moim dziadku trochę gnije klapa i pojawiają się parchy na rogach drzwi i błotnikach.Ogólnie i tak nieźle jak na 15 lat.

Nagrzewa się szybko i przewietrzanie jest b.sprawne jeśli oczywiście filtr kabiny jest czysty.Nawet bez klimy jadąc na wczasy z dziecmi w upalny poranek do godziny 10-tej udało się utrzymac kabinę w dostatecznej temperaturze.

Chyba pierwsze auto w jakim siedziałem (jakieś 20 lat temu) w który w ogóle nie widac maski z miejsca kierowcy.Na początku dziwne wrażenie,które potęguje widocznośc do przodu.Do tyłu jak na kombi też b.dobrze a w lusterkach również przyzwoicie.

Nigdy nie miałem żadnych problemów z elektryką.Elektroniki nie ma zbyt dużo więc też nie ma problemów, hyhy.

W moim pasku jedyne co mnie wkurza to klamki-zmora passatów.Sięgam pamięcią i nie znajduje żadnej naprawy poza częściami ekspoloatacyjnymi.Mam go już 6 lat i zadomowił się u nas na dobre m.in ze względu na to,że się skubaniec nie psuje i pali 0,0 nic. Czasem na noc go nie gaszę-żart.Naprawdę polecam.Jest może trochę droższy od konkurencji z tego rocznika ale potrafi się odwdzięczyc b.tanią eksploatacją.