Opinia Volkswagen Polo 6N 1.0 50KM (benzyna) hatchback 1997r., ocena użytkownika (7sg)

Volkswagen Polo 6N 1997r. - opinia użytkownika

data oceny: 2008-03-09

Zdecydowanie na jakos lakieru.

Auto jest wlasciwie bezobslugowe - moje codzienne zmartwienia ograniczaly sie do dolewania benzyny i plynu do spryskiwaczy.

Polecam wszystkim jezdzacym glownie po miescie.

Z czystym sumieniem moge wszystkim polecic to autko do uzytkowania w miescie - jest naprawde super. Na trasie juz nie jest tak wspaniale, ale tez sie sprawdza.

Autko male i zwinne - do miasta idealne. Uklad kierownicy bardzo precyzyjny, wspomaganie dziala super i ulatwia karkolomne manewry w miescie. Jak dla mnie hamulce sa troche za slabe - przesiadlem sie na Audi A3 i przezylem szok kiedy po nacisnieciu hamulca auto zatrzymalo sie praktycznie w miejscu.

Elastycznosc to wielka zaleta tego silnika! Tylko 1.0 a naprawde trudno go zgasic i mozna spokojnie ruszac z dwojki. W Puncie czy Corsie mozna tylko pomarzyc o takiej elastycznosci. Silniczek sam w sobie milo mnie zaskoczyl - mimo ze slaby, zapewnia sensowna w miescie dynamike. Dopoki jezdzilem tylko po mniescie i smigalem do 100km/h byl naprawde wystarczajacy. Niestety na trasie juz tak pieknie nie jest - przyspieszenie po przekroczeniu 100km/h jest juz prawie nieodczuwalne - auto po prostu toczy sie delikatnie szybciej. No ale coz, nie oszukujmy sie, Polo jest autem typowo miejskim i nie ma co wymagac od niego za wiele. Skrzynia jest dobrze zestrojona, jezdzi sie przyjemnie.

Oryginalne resory sprawdzaja sie bardzo dobrze - auto pewnie tzyma sie drogi a przy tym czlowiek nie odbija sobie czesci zadniej na kazdej napotkanej dziurze. Tutaj nie mam sie do czego przyczepic. Jadac z kompletem pasazerow jest juz duzo gorzej - auto traci wszelka dynamike a i z hamowaniem jest ciezko - generalnie nie polecam wypraw w wiecej niz 3 osoby lacznie z kierowca. Wyciszenie jest sensowne - nie ma cudow, ale tez nie jest tragicznie. Przy ok 3000 obrotow jest taki dosc uciazliwy moment, dlatego albo jedziemy 2500 albo od razu wkrecamy sie na 4000.

Z przodu dla mnie jest naprawde wystarczajaco miejsca - nie narzekam. Z tylu scisk nieprzecietny, no ale nie narzekajmy - auto bylo projektowane jako miejskie - dla 1-2 osob. O ergonomii nie bede sie rozwodzil - Volkswagen - to mowi samo za siebie - dla mnie super. Bagaznik jest... i tyle mozna o nim powiedziec - bardzo malutki, chociaz w akcie wielkiej desperacji upchalem tam kiedys 2 plecaki i 2 walizki. Z karoseria w moim egzemplarzu bylo niestety nieciekawie - rdzewiala na potege - podmalowalem tylna klape, rdza wylazla na nadkole - pomalowalem nadkole, pojawila sie na blotniku, itd... Coz, trzeba troche cierpliwosci i pieniedzy.

Grzanie jest wspaniale - dziala juz po chwili od wlaczenia silnika. Gorzej jest z odparowywaniem - autko lubi sobie zaparowac i wtedy trzeba z 5 minut jechac po omacku.

Jak dla mnie widocznosc odpowiednia - nawet tylny slupek nie przeszkadza jakos szczegolnie. Lusterka lepsze (wieksze) niz w moim Audi.

Ech ta rdza... Gwoli wyjasnienia - to co wyskakuje to nic powaznego - wystarczy po prostu oczyscic i zamalowac, ale jednak denerwuje.

Naprawde bardzo fajny silnik.