Opinia Volkswagen Polo 1.6 75KM (benzyna) hatchback 1999r., ocena użytkownika (4zv)

Volkswagen Polo 1999r. - opinia użytkownika

data oceny: 2008-02-11

Przy zakupie zwrucić uwagę na lepsze wyposażenie.

Pilnować przeglądów. Jeżdzić na dobrym oleju (pełny syntetyk). Myć często z soli w okresie zimowym.

Auto nadaje się do miasta jak i do dalszych podróży. Dobre dla rodziny 4 osobowej.

Przy przejechaniu 92tys.km jak widać niewiele było napraw. Naprawdę udany samochód. Jedynie co wspomniałem wcześniej to poprawiłem układ jezdny,przez wymianę oręczy z 13 na 14 stalki zamieniłem na alusy. Dobrałem takie koła aby poszerzyć nieco rozstaw. Dało to znakomity efekt jezdny i wizualny.

Dobre trzymanie się nawierzchni. Zawieszenie dobrze tłumi nirówności. Dobre wchodzenie w zakręty. Układ kierowniczy troszkę za mocno wspomaga, ale to wina szerokości opon. Fabryczne 175R13 zamieniłem na 185R14 jest super.

Silnik bardzo dobry elastyczność bez zarzutów. Wysoki moment obrotowy:135Nm przy dak małej masie nie zmusza do częstej zmiany biegów. Najlepiej się spisuje w górach. Przy pełnym obciążeni przyśpiesza na 5 biegu. (Jak to mówią fachowcy nic nie zastąpi pojemności). Przyśpieszenie 0-100km jest dobre to widać ruszając z pod świateł.

Zawieszenie nie za twarde ani nie za miękkie. Nic nie dobija przy pełnym obciążeniu. Wyciszenie wnętrza do 120km/h jest bardzo dobre, powyżej tej prędkości robi się głośno. Siedzenia są znakomite bardzo trwałe. Przedne fotele obszerne i wygogne, przystosowane do dalszych podróży.

Ilość miejsca dla pasażerów z przdu wystarczająca. Zaś z tyłu to zależy kto siedi z przodu.Przy rosłych osobach jest ciasno.Rozmieszczenie schowków bardzo dobre i wystarczające.Jakość materiałów wykończeniowych znkomita. Nic po tylu latach się nie przetarło nic nie skrzypi.Zabezpieczenie antykorozyjne znakomite. W miejscach obitych przez kamienie nic się nie dzieje z karoserją. Wszystkie przełączniki pod ręką. Szubko i łatwo składają się tylne sidzenia.

Bez zarzutów.

Widoczność do przodu bardzo dobra. Do tyłu troszkę przeszkadzają tyne szerokie słupki. Lusterka dore.

Układ jezdny, ale to wina kół. Wymiana na większe , oraz dobre opony np. Yokohama C.drive AC01 załatwiły sprawę.

Bardz dobry i trwały silnik. Małe spalanie przy poj.1600 Niezawodny samochód.