Opinia Volkswagen Transporter 8-osobowy, 2x suwane drzwi 2.4 77KM (olej napędowy) bus 1994r., ocena użytkownika (r7t)

Volkswagen Transporter 8-osobowy, 2x suwane drzwi 1994r. - opinia użytkownika

nadwozie: bus

data oceny: 2010-02-21

trasa predkosc od 80 do 120 km/h uzyskałem 7,75 l/100km,ale mysle ze przy 80km mozna zejsc do 7,5l/100km. ogolnie wszystko zalezy od nawyków jazdy i ciezkiej lub lekkiej nogi na gazie,ale jak na busa to w poruwnaiu z osobowymi,które nie sa tak funkcjonalne jak vw to spalanie ma ok.

silnik-wycieki oleju,plucie. rdza ,skrzynia -synchronizatory-odpowiadają za łagodne wskoczenie biegu. warto obejrzec go od spodu tam widac gdzie mógł byc uderzony, itp. wnętrze tylne nadkola czy są mocno obite jeli tak to znaczy ze ktos nim przewoził co popadnie itp.

sprawdzac poziom oleju, ilosci płynów chłodnicy wspomagania. myc, czyscic, jezdzic i słuchac czy cos nie puka

wszytkim ktorzy potrzebują niezawodnego busa, dobre auto rodzinne, itp

jestem zadowolony z funkcjonalnosci i niezawodnosci,oraz mocy silnika który ma wystarczającą moc aby ciągnąc 2tonową przyczepę jak i wyciągac rozbite auta z głebokiego rowu! wkurzające sa małe awarie typu zgnity kabelek, zurzyte, wytarte przyciski które mogą czasami sprawiac niemiłe niespodzianki. trzeba liczyc się z ogniskami rdzy.ale kasta i tak jest wytrzymała. ogólnie wystarczy tochę zadbac o vw t4, a napewno odwdzieczy się długim przebiegiem bez większych problemów. polecam to auto wszytkim dla których osobówka jest juz za mała:)))

wysokosc vw t4 powoduje przechyły i wynoszenie na zakretach,ale ogolnie dobrze się prowadzi, kwestia przyzwyczajenia, wyczucia.

silnik 2.4d po osiagnieciu 80km/h przyspieszenie na zawołanie, ale do 80 poprostu trzeba go rozbujac

jak na dieselka z '94 to (w poruwnaniu z transitem)jest bardzo cichy nawet przy 100km/h. fotele wygodne wersja 8 miejsc, suwane drzwi z obu stron.

łatwosc demontarzu foteli, jak i ich składanie, powiekszanie pow. ładunkowej.-wielki plus. jak na busa mało miejsca za ostatnią kanapą- ale skladana i przewracaną dzieki czemu mozna ja powiekszyc kosztem 3 miejsc. jestem bardzo zadowolony z tak łatwej aranzacji przestrzeni. jesli chodzi o wykonczenie wnetrza to cieka plyta na bokach to poprostu jakies nieporozumieni-u siebie obłozyłem je materiałem obiciowym szarym i auto stało sie przytulniejsze i co mnie zaskoczyło cichsze!

kierowca nie ma problemów nawiewy działają niezle ale cudu nie ma.grzeje dobrze.ale pasazer z tyłu i na samym tyle marznie albo się poci, niestety w tych wersjach z tego roku nie było jeszcze nawiewu na tył. zamontowałem wiatrak który dmucha na nogi i on niezle chłodzi,ale z dogrzaniem auta to juz jest problem

widocznosc ok. co do lusterek prawe ok ale od kierowcy lusterko prostokatne ustawione krótrzym bokiem do pionu (zamiast odwrotnie)przez co ogranicza widocznosc a szczególnie gdy się jedzie z przyczepą.

przy tym roczniku mozna się spodziewac zgniłych kabelków i problemu z kostką od tylnych lamp, itp

kupujac to auto nalezy się liczyc ze trzeba bedzie w niego trochę zainwestowac, a w szczegolnosci jesli ktos tylko jezdził i nic nie robił. ja trochę ksy włozyłem w silnik itp i teraz jezdze mozna powiedziec bezawaryjnie! warto inwestowac jesli chce sie nim pare lat pojezdzic-szkoda sprzedawac auto w które duzo się zainwestowało!