Opinia Volvo 440 1.9 90KM (olej napędowy) hatchback 1995r., ocena użytkownika (r49)

Volvo 440 1995r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-02-21

Spalanie jest więcej niż super.

Przebieg, jeżeli miał przeszłość powypadkową i żle zrobiony będzie brała go ruda :)

osobom myślącym na drodze, ceniących sobie bezpieczeństwo za małe pieniądze, lubiących oszczędną jazdę.

Małe lusterka na zewnątrz wyglądają bardzo ładnie, ale widoczność z pozycji kierowcy jest w nich słaba. Hamulce super, był ABS i 4 tarcze.

Rano po zapaleniu zatrzęsie lekko budą i klekocze jak stado bocianów.Wiadomo zimny. Przy nowym akumulaqtorze zapalił z delikatnym problemem przy -28 mrozu w garażu z blachy bez ocieplenia.Mistrz przyspieszenia to nie jest ale mi starczy = oszczędność!

Jak się jedzie we 2 czy tylko kierowca należy uważać na zakrętach :) lubi robić niespodzianki.Fotele baaaaardzo wygodne, trochę głośny ale ja wyciszyłem po swojemu (założyłem pod maskę wygłuszenie z jakiegoś dużego ropniaka i wykleiłem ścianę grodziową od srodka - w miarę możliwości oczywiście)

Z przodu dużo miejsca z tyłu też chociaż nigdy tam nie jechałem :) Pozycja za kierownicą zachęca do prowadzenia auta bo człowiek czuje się tam jak w małej ciężarówce volvo- lekko skierowany kokpit w stronę kierowcy.Super rozwiązanie.Materiały ok.Przy przebiegu 350 tys km nie miałem sladu zużycia na kierownicy itp. Na zewnątrz rzecz jasna gości ocynk.

Nie spotkałem się nigdy żeby parowały szyby albo coś takiego.Nagrzewa się szybko.Czasem w zimę zakrywałem pół chłodnicy.

Jak już pisałem lusterka są ładne ale małe a jak ktoś jeźdźił ciężarówką to wie ze tam tylko na lusterka się cofa:) z tąd i moje przyzwyczajenie w małym volvo.

Przez 3 lata nic się nie działo a tych bajerków miał trochę.

Awaryjny nie jest ale warto szukać vovlo z mniejszym przebiegiem niż 350 tys.Ceny części są wysokie nie oszukujmy się. Przez 3 lata zrobiłem 100 tys km wymieniłem: akumulator, pasek i rolki, komplet wtrysków, komplet świec żarowych, klocki hamulcowe przód i tył. Padł alternator i pływak w baku.Części były drogie bo nie kupowałem byle czego:)