Opinia Volvo 460 1.9 92KM (turbo diesel) sedan (limuzyna) 1995r., ocena użytkownika (ssk)

Volvo 460 1995r. - opinia użytkownika

silnik: 1.9 92KM (turbo diesel)

data oceny: 2010-07-14

Może to się wyda nie którym użytkownikom nie możliwe, ale doceniam fakt ze w mieście są światła, skrzyżowania i korki, zaś na trasie mniejsze postoje, reasumując wychodzi tak że na trasie moje autko pali mi ok.4L/100Km, jeśli chodzi o miasto to tak 5,5-5.7L/100km. Posiadam Diesla z turbina. Moja średnia prędkość na trasie to 90-100km/h, zaś w mieście to ok.50km/h

No na dusze, silnik, czy ma jakieś wycieki,na karoserie, na nadkola, podszybie, oraz zawieszenie głównie przednie, jak się prowadzi na nie równościach czy nie wyrywa kierownicy z rak. Bo wtedy wymiana obejmuje tuleje wahacza, końcówki kierownicze, stabilizatory, sworznie.

Na widoczność czyli czystość szyb, sprawdzać stan płynu chłodniczego, ładowanie akumulatora i stan oswietlenia.

To auto jest dla ludzi zarówno tych młodych jak i starszych, ale to nie model sportowy, wyścigowy, to taka mała przyjemność w prowadzeniu w rozsądku i bez agresji kierującego.

Wadą może być jedynie to ze jest mało wersji z klimatyzacja, ja jej nie posiadam, choć w moim samochodzie jest pełna opcja elektryki i elektroniki. Do zalet mogę dodać ze uwielbiam nim podróżować, jest bardzo bezpieczny, mało pali. to taki średniej klasy samochód rodzinny.

Prowadzi się bardzo komfortowo, nawet wiek tych 15-lat daje swoje plusy, układ hamulcowy wręcz idealny, chwalić takie autko.Mimo dużych gabarytów auta , parkowanie odbywa się płynnie.

Praca silnika bardzo dynamiczna, ale wchodzenie na obroty i przyspieszenie w normie 13-16 sekund, przy zmianie biegów, pomocy turbiny nawet dość dynamiczna.

Co tu dożo się rozpisywać, wiemy jakie mamy nawierzchnie naszych dróg? Jedzie się z obciążeniem i bez, prawie tak samo..Fotele przednie w miarę wygodne, posiadają ogrzewanie, zaś tylne tez wygodne. Co do hałasu, to na pewno dożo zależy od silnika i układu wydechowego.

Miejsca jest dość sporo, zarówno z przodu jak i z tyłu samochodu, sporo schowków, rozkładane tylne fotele umożliwiające powiększenie bagażnika. Tu trzeba zwrócić uwagę na jeden mankament wszystkich samochodów, bardzo słabe tylne nadkola, postępująca rdza na reperyturce, to wynik tego że nie ma plastikowych nadkoli, zaś większość samochodu brak ognisk rdzy. Dostępność do przełączników jest idealna..

Ogrzewanie działa dość szybko, auto posiada podgrzewana tylną szybę i lusterka boczne, system nawiewów bardzo dobrze rozprowadza ciepło po wnętrzu samochodu. A w czasie lata doskonale potrafi chłodzić wnętrze.

Bardzo dobra widoczność....

Zabezpieczenie jest bardzo dobrze skonstruowane, elektronika też...

Nie które podzespoły są naprawdę drogie ale tez tanie, ale ja zawsze kupuje te lepsze, fabryczne. Wtedy wiem że wydłużę życie w aucie. Koszt napraw kształtuje się też rożnie...ale wybieram fachowców..

Właściwie nic, jedynie brakuje mi klimatyzacji i jak jest bardziej ciepło to występują delikatne naprężenia i trzaski na konsoli.

Tak właśnie te spalanie, to było dla mnie cudownym zbawieniem, wcześniej tez miałem diesla miał mniejsza pojemność bo 1600cm, ale palił mi prawie 10-14l/100kmTeraz wlewam te 60l oleju i jeżdżę do woli..czasami nawet 2-miesiące.

Andrzej