Opinia Volvo 850 summum 2.5 2,5 l 20V 170KM (benzyna+gaz) kombi 1995r., ocena użytkownika (v4v)

Volvo 850 summum 1995r. - opinia użytkownika

silnik: 2.5 2,5 l 20V 170KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2010-09-03

Jeżdżę na gazie II gen. i na benzynie nie testuję, ale przy tej wadze i takich osiągach uważam że pali niewiele. Na benzynie dane są przybliżone.

Przede wszystkim na bezwypadkowość, bo takie będą wieczne jeśli chodzi o karoserię, czy i gdzie było serwisowane, i co najważniejsze czy się podoba.

Stan oleju, płynów, ciśnienia opon i chyba nic więcej.

Pomimo że nie pali tyle co TICO to jest to samochód bardzo oszczędny. Mam na myśli podliczone 5-letnie koszty serwisowania tego samochodu. Jest duże,wygodne i bezawaryjne wozidło na co dzień do pracy i od święta na wyjazdy.

Volvo z serii 850 produkowano w latach 92-97 i do dziś jeździ ich bardzo dużo.

Prowadzi się świetnie, jazda płynna należy do przyjemności. Układ kierowniczy ma swoje mankamenty, wahacze i drążki na przestrzeni 5 lat wymieniłem dwa razy. Układ hamulcowy według mnie bez zarzutu (do dziś oryginalne tarcze hamulcowe i jeszcze na tyle grube że nie trzeba wymieniać) Co do parkowania - no cóż ma swoją długość i do tego trzeba przywyknąć.

Jeżeli chodzi o przyspieszenie do dla mnie jak na takie autko to zbiera się bardzo dobrze. Skrzynia biegów automatyczna bez zarzutu a silnik już zaczyna puszczać olej przez uszczelniacz wału, trzeba pilnować stanu oleju.

Samochód na trasie po prostu płynie. Dużym plusem są nivomaty bo wtedy resorowanie jest takie samo z obciążeniem i bez. Wyciszenie fabrycznie rewelacja ale niestety z czasem w czasie jazdy zaczynają trzeszczeć plastiki wnętrza.

Auto bardzo przestrzenne wszędzie, przód, tył i bagażnik. Plastiki mimo 15 lat zachowują się dość dobrze (w porównaniu do innych marek). tapicerka skórzana po tylu latach wygląda bardzo dobrze. Karoseria rewelacja bez rdzy, lakier po woskowaniu wygląda lepiej niż w innych pięciolatkach, drzwi i klapy otwierają się i zamykają bardzo lekko bez żadnych regulacji.

Nagrzewa się bardzo szybko, klimatyzacja dwustrefowa działa dobrze (pilnować nabijania)

Wydaje mi się że po dobrym ustawieniu widać wszystko i wszędzie.

Przy myciu silnika trzeba uważać na elektronikę, potrafi odpalić dopiero po paru godzinach. Na co dzień bez zarzutu.

W zasadzie wsiadam i jadę. Co do awaryjności to są to raczej drobne usterki, do domu zawsze dojedzie. Koszty napraw średnio wysokie (warsztaty bardziej patrzą na markę niż na to co jest do naprawy ew. do wymiany. Koszty części w normie.

Trochę przednie zawieszenie ale to nasze drogi mają więcej do życzenia.

Wygoda, przestrzeń w środku, pomimo wieku zawsze wygląda na dużo młodszy.