Opinia Volvo S80 EX. 2.4 2.4 D5 185KM (olej napędowy) sedan (limuzyna) 2007r., ocena użytkownika (nqy)

Volvo S80 EX. 2007r. - opinia użytkownika

silnik: 2.4 2.4 D5 185KM (olej napędowy)

data oceny: 2010-02-17

Bardzo dużo pali - mam porównanie np. do BMW730d, Reanult VelSatis 3,0, Audi A8 3,3 quattro.

Odpowiedź:Nie

Przy prędkości ok >80 km/h w warunkach błoto, deszcz, spryskiwacze nie sięgają górnej części szyby a co za tym idzie wycieraczki nie zbierają zabrudzeń. Kolejna rzecz to zamarzające wycieraczki kto jak kto ale Szwedzi powinni mieć patent na to by wycieraczki nie zamarzały!

Dlaczego go kupiłem ? Zachwycił mnie jego wygląd i jakość wykończenia. Podszedłem do zakupu bez zachowania zimnej krwi i to mnie zgubiło.

Wg mnie słabo działa system stabilizacji toru jazdy. Zaczyna pracować dopiero od ok. 1500RPM , a potężny moment obrotowy powoduje, że auto już zakopane. Mieszkam w terenie górzystym i jest to dla mnie dość ważne.

silnik bardzo elatyczny, rześki ! poprostu bomba! Skrzynia nie zmienia biegów płynnie, wyczuwalne są zmiany biegów (rzekłbym nawet bardzo), myślałem że jest to awaria i pojechałem do serwisu VOLVO - okazało się, że nie ! I tu osłupiałem ! Samochód za ponad 200 tyś i taka qpa. Od zawsze mam samochody z automatyczną skrzynią biegów i zdecydowanie ten najgorzej pracuje. Oczywiście można się przyzwyczaić ale chyba nie o to chodzi w samochodzie za 200 tys

fotele przednie - czuję się w nich jakbym miał zaraz spaść ! Przejechałem tym autem ponad 20 tys km od listopada 2009 r i nadal nie potrafię ustawić fotela kierowcy. Kpl. pasażerów - jak na auto tej klasy jest dość mało miejsca. Osoba siedząca z tyłu za kierowcą ma problem z wygodą jeśli trafi na gościa ok. 180 wzrostu. Wyciszenie - jest to koszmar tego samochodu! Żeby nie przednia szyba to pomyślałbym, że jestem w komorze silnika i jestem jednym z tłoków ! . W serwisie powiedzieli, że to urok tego auta - ale gdzie tu urok ?! W Vectrze C 1,9cdti było ciszej - SZOK !

Drogi serwis - dotychczas wymiany olei i filtrów . Dużo taniej po za. Jednak należy liczyć się z tym, że : 1. Jest to młode auto 2. Jest to klasa wyższa I jeśli ktoś myśli, że będzie oszczędzał na regularnych wizytach w ASO tzn., że go poprostu nie stać na to auto.

Zaskoczony jestem dynamiką silnika - trzeba pilnować prędkościomierza bo napradę żeśkie auto i przyspiesza jak rasowa sportowa limuzyna. W aucie nie czuć prędkości !