Opinia Volvo V40 T4 1.9 B4194T 200KM (benzyna) kombi 1998r., ocena użytkownika (wb4)

Volvo V40 T4 1998r. - opinia użytkownika

silnik: 1.9 B4194T 200KM (benzyna)

data oceny: 2011-02-12

Z tym to różnie. Aktualnie w cykiu mieszanym od ponad 1/2roku a jeżdżę codziennie mam spalanie na kompie 10,5l/100km

Książkę o tym piszemy w klubie :) Głównie: Unikać diesli przed 2001r. Wolnossących benzyn powyżej 1,8L

Dobry olej, zasady użytkowania turbiny, Trzymać terminów wymian części eksploatacyjnych i dobrych warsztatów a auto Nas nie zawiedzie.

Najbliższej osobie z czystym sercem nie martwiąc się że będzie mnie przeklinać po nocach.

Auto ze sporym przebiegiem i jak na Swoje lata aż zaskakuje bez awaryjnością. Jak się dba to się ma. Wymiany: cewki, 2mas, łożyska 13lat wytrzymały. Jako Turbo benzyna jest w połowie Szwedem i w połowie Japończykiem. Tylko TPB nie miały tego pecha zapożyczać części od francuzów. Spalanie obecnie na poziomie zwykłej 2litrówki. Jak się depnie to potrafi tyle ile ma w zbiorniku ale przy ekonomicznej jeździe do osiągnięcia jest spalanie rzędu 11-13l/100km w mieście i 7-9l/100km na trasie. Przy jego możliwościach i mocy to bagatelnie małe spalanie które mogę potwierdzić tankowaniami ze strony. Dla niedowiarków: http://www.spritmonitor.de/en/detail/290762.html Obecnie auto po modyfikacjach (silniki mają spory potencjał i dobry stosunek mocy/momentu z pojemności). Póki co bez mapy silnika ale modyfikacje zamontowanych części opiewają na docelowe 350KM

Dobrze reaguje, w miarę sztywny ale to przez charakter auta i jego moc.

Co tu dużo mówić. 7,2s/100km w serii, spore możliwości bez zakłucia silnika. Bardzo dobry stosunek mocy i momentu do pojemności. Silnik modularny(dla znawców, japoński osprzęt silnika. Po przekroczeniu 240KM trakcja w lesie. Szkoda że tylko na 2koła napęd.

Sztywno, Spory + za zintegrowane foteliki dla dzieci w tylnej kanapie. Jak na wiek bardzo wygodne fotele. Sterowanie w 5 płaszczyznach+podgrzewanie wystarczy w zupełności. Słabe trzymanie w zakrętach na skórzanych obiciach. Co do wyciszenia. Deko poprawili w TPB i po lifcie ale z uwagi na charakterystykę zawieszenia i osiągi silnika nie ma za bardzo co mówić o ciszy. Wersje nieuturbione mają zdecydowanie większy komfort i silniki są mniej hałaśliwe. Coś kosztem czegoś.

Przestrzeń: Różnie, wysocy będą się uskarżać z przodu. Siedzenia muszą być trochę cofnięte co ograniczy trochę miejsca z tyłu. Średniego wzrostu(170-180)podróżują bez problemów. Ergonomia: Wszystko jest na miejscu i na zasadzie intuicyjnej. Bez większych problemów. Spore możliwości ułożenia siedzeń. Możliwa płaska podłoga aż do deski rozdzielczej. Przednie fotele z funkcją obalenia oparcia do przody. Przestrzeń ładunkowa wynosi wtedy 3,2m. Jakość materiałów: Więcej niż średnia, ale nie jest to ideał. W końcu to nie limuzyna. O arnżacji wspominałem też wcześniej. Jedyny mankament to wystające tylne nadkola w przestrzeni bagażowej. Karoseria: W pełni ocynkowana. 13l auto i ma niewielkie ogniska rdzy na masce głównie po odpryskach od kamieni. Co nie było naprawiane nie ma prawa rdzewieć. Wygląd nadal się podoba mimo upływu lat.

Wentylacja jest całkiem dobra jak na gabaryt auta. Nagrzewa się szybko za sprawą silnika, a grzane fotele dopełniają całości. Brak wentylowanej skóry na siedzenia. Szkoda. W porównaniu do innych marek wyjątkowo dobrze wypada.

Widoczność z przodu czasami ograniczają przednie słupki głównie w ciasnych zakrętach. Z tyłu jest już gorzej ale nie tragicznie. szeroki tylny słupek i duże zagłówki. W lusterkach widać dość dobrze. Asferyczne lusterka z funkcją podgrzewania to naprawdę całkiem dobra rzecz na zimowe czy mokre poranki.

W przedlifcie nie wiem co to jest. Bez obsługowe i bez awaryjne. W polifcie często siada oświetlenie deski i żarówki w tylnych światłach.

Koszty napraw potrafią mile zaskoczyć. Trzeba wiedzieć co kupić i gdzie jechać naprawić. Dużo warsztatów zwraca uwagę na markę i windują ceny. Uwaga na ludzi nie znających się na marce. Błędy sztuki mechanicznej ta marka nie wybacza, a wtedy koszta tragicznie rosną. Czasami warto jechać 150km do warsztatu do ludzi którzy się na tym znają niż pod domem naprawić i "specjalisty od volvo" Przetestowałem na Sobie i mogę książkę o tym napisać.

W zasadzie nic. Znam to auto na wylot, bo często z pasji przy nim grzebie.

Latka lecą a nie wiem co to naprawy.