Opinia Volvo V40 1.9 90KM (olej napędowy) kombi 1997r., ocena użytkownika (6t)

Volvo V40 1997r. - opinia użytkownika

data oceny: 2008-02-05

w zimowe dni i bardzo chłodne trzeba go dłużej podgrzewać (świeca żarowa)nawet do 3 razy.

Osobom które maja niski budżet, szukającym większego, bardziej komfortowego samochodu. Zarówno mężczyznom jak i kobietom. Tylko na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo duży :-)

Jeśli ktoś poszukuje komfortowego auta za małe pieniądze a dodatkowo z niskim spalaniem to volvo V40 jest idealnym rozwiązaniem. Trzeba sie nim przejechać żeby wiedziec o czym ja piszę. Mówię tu oczywiście o samochodzie zadbanym.

Auto jak na jego przeznaczenie trzyma sie bardzo dobrze nawierzchni, zawieszenie jak na ten rok super komfortowe, świetnie przyjmuje wszelkie nierówności i małe dołki, cicha praca, nic nie puka nie stuka, nie trzeszczy, jest super. W zakrętach autko trzyma sie bardzo dobrze, oczywiście nie piszę tu o jeździe powyzej 100km/h. Układ kierowniczy w miarę prezyzyjny lecz ma sie wrażenie, że kierownica troszkę pływa. Można sie do tego przyzwyczaić. Poza tym bardzo zacne auto jak na ten rok, przebieg i cenę.

Silnik to jakieś 90KM wzięty z renówki, nie można mu w sumie nic zarzucić. Nie ma jakis świetnych osiągów, ale pracuje cicho jak na diesla, równomiernie. Przyspieszenie żadne, ale jak już się rozpędzi to w miare jedzie. Jest ekonomiczny, niskie spalanie. W ogóle nie ma dołu, ale i do tego można się przyzwyczaić.

Tutaj nie można napisac złego słowa. Zawieszenie jest prima sort. Trzeba wziaść pod uwagę ze to 170tys i rok 97. Jest po prostu świetne, zarówno w pojednynke jak i z kompletem pasażerów - mam na myśli 4 osoby. Nic nie dobija, nie stuka nie puka nie trzeszczy. Nie jestem jakimś tam fanatykiem volvo, dlatego jest to imponujacy osiąg. Fotele przednie wygodne,osoba 180 przy wadze ok 100 siedzie wygodnie, z regulacją na lędźwie. Z tyłu też jest niezły komfort, wygodnie. Oczywiście mówię o wzroście do 180.

Przestrzeń z przodu jak pisałam osoby do 180 przy słusznej wadze siedzą wygodnie. Siedzi sie nisko, pewnie, co lubię, dużo miejsca z przodu. Z tyłu to zależy - jak z przodu siedza osoby do 176 to i z tyłu jest naprawdę sporo miejsca. Zarówno z przodu i z tyłu jest wygodnie. Wszystko pod ręką, sterowanie szyb w dwóch miejscach i przy szybach i przy ręcznym, super wygodnie. Bagażnik jest spory choc jak na model kombi nie robi oszałamiającego wrażenia. Karoseria to bajka, nic nie rdzewieje choć auto ma juz 10 lat. Naprawdę bajka. Wykończenie w środku jest też bardzo ale to bardzo wzorowe, nie można go nazwac plastikowym autem, w większości tych modeli są skóry lub skóry łaczone z materiałem więc nic dodać nic ująć. Kierownica jest zgrabna mała, super sie ja trzyma wszystko jest dopracowane, chce sie patrzeć,nic nie skrzypi. Wnętrze jest stosunkowo obszerne. Zegary przejrzyste, czytelne, przełaczniki, przyciski pracują cudnie, lekko, bajka, jak oczywiście na ten wiek.

Tutaj super. Cicho, sprawnie, system szybkiego odparowania przedniej szyby.

Do niczego nie można sie przyczepić, widać moim zdaniem bez zarzutu.

Nie spodziwałam sie takiego komforu jazdy w samochodzie, który ma przejechane 170000 i ma 10 lat.