Opinia Volvo V40 1.8 16V 0KM (benzyna+gaz) kombi 1997r., ocena użytkownika (zqr)

Volvo V40 1997r. - opinia użytkownika

silnik: 1.8 16V 0KM (benzyna+gaz)

wyposażenie: ABS

data oceny: 2008-11-11

Dość duże spalanie benzyny i to jego minus. jesli chodzi o gaz to nie mam porównania i rzadko jeźdże, więc bardzo orientacyjnie!

Zawieszenie, sprzęgło-skrzynia.

Chyba na nic. Porządne badanie techniczne przy corocznym przeglądzie w zupełności wystarczy.

Jest to duże,ale zgrabne auto. Polecam każdemu, doskonale sprawdzi się też w rodzinie 5 osobowej. Wygoda, bezpieczeństwo, ergonomiczność, komfort jazdy to jego zalety. W dużym bagażniku można przewieźć wszystko.

Auto posiadam od dwóch lat, jest to mój pierwszy samochód. Bardzo ładny wygląd, sylwetka, w środku welurowa tapicerka i plastik, ale wszytsko stonowane - ok. Wygodne fotele, nawet przy długiej jeździe nic nie odczuwam, z tyłu dla pasażerów dużo miejsca, spokojnie 5 osób komfortowo może podróżować. Auto prowadzi się dobrze, czuje się w nim bezpiecznie.Jeśli chodzi o naprawy to moje jest dość awaryjne. Auto było sprowadzone i tak naprawdę nie wiem kto nim jeździł, ale wygląda na to że zaniedbał.Ja wymieniłam już rozrząd, tradycyjnie klocki hamulcowe. Szybko po zakupie padło mi sprzęgło, w skrzyni biegów dość ciężko wchodzą niektóre biegi ( u mnie 2), ale podobno to normalne w tym aucie. Zawieszenie dość słabe, moje auto ma 200 tys. przebiegu, ale wahacze i końcówki drążków wymieniłam z przodu a z tyłu amortyzatory i tulejki. Olej w silniku wiadomo tez trzeba. Myślę, że jak na 2 lata użytkowania zainwestowałam w niego sporo, a teraz szykuje się coś znowu. Dość dużo pali, bo 10l w mieście to nie schodzi i słabe przyspieszenie- mam jechać sprawdzić ustawienia komputera benzynowego. Ogólnie licząc wszytskie naprawy-kupiłabym o wiele lepszy samochód. Ale z tym sie trzeba liczyc kupując 10-letnie auto z zagranicy.Czytałam wiele pozytywnych opini, dlatego jak z dobrej ręki to warto kupić. Mimo wszystko polecam autko, bo w swojej klasie i za te pieniądze nie ma lepszego wyboru. Bardzo je lubię i mimo chętnych na kupno na razie nie sprzedaje. Jedyne co mnie denerwuje to duże spalanie, diesel jest niestety dużo oszczędniejszy. Gaz sekwencyjny sprawuje się bardzo dobrze, praktycznie minimalna róznica w osiągach auta. Ja mam zamontowany gaz fabryczny-chyba, (wlew gazu obok wlewu beznyny) i nikt w okolicy ich nie serwisuje. Ale tylko jeden raz były czyszczone dysze i chodzi super. Było tego dość sporo, ale nawrotów awarii żadnych nie ma, dlatego jestem spokojna. Dość dużo podróżuje w trasie i w nocy i wiem, że volvo bezpiecznie zawiezie mnie do domu i to w tym aucie cenię najbardziej. Mimo napraw nigdy nie stanęło mi na drodze. Wychodzę z zalożenia, że jak dbasz tak masz, dlatego nie ignoruje nawet drobnych usterek, przynajmniej wiem czym jeżdżę. Poza tym będę miała czyste sumienie jak będę go sprzedawać :-). Ogólnie średnio ale z przewagą ku bardzo dobrze. Polecam.

Auto trzyma sie drogi bardzo dobrze, gwarantuje bezpieczna jazdę. Poza tym elastyczny układ kierowniczy, manewry- nawet te gwałtowne robi sie bezproblemowo.

Do silnika nie ma zastrzeżeń, tylko lepsze przyśpieszenie by sie przydało.

Zawieszenie dość twarde, ale nie dokucza.

Ocynkowane blachy, nie zauważyłam żadnej rdzy.

Nagrzewa sie szybko. Podgrzewane lusterka to super sprawa.

Widoczność do przodu i w lusterkach bardzo dobra. Widoczność do tyłu, auto jest kombi, więc długie i inne ustawienie słupków. Zanim się cofnie lepiej się kilka razy upewnić.

Nie mam zastrzeżeń. Nie zdarzyło mi się zawilgocenie ani zwarcia. Przez kałuże można śmiało śmigać.

W moim przypadku napraw było sporo, ale staram sie nie odkładać potrzeb auta na później. Dla mnie liczy się bezpieczeństwo i niezawodność. Ale jak na 2 lata użytkowania to koszty juz duże. Z częściami nie mam problemu, jak na wszytskie trzeba czekać góra 2 dni. Ceny części średnie, ale nie aż bardzo wysokie-moim zdaniem cena odzwierciedla jakość i ważność części.

Ela