Opinia Volvo V40 2.0 16V 140KM (benzyna) kombi 1997r., ocena użytkownika (c7p)

Volvo V40 1997r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 16V 140KM (benzyna)

data oceny: 2008-08-14

Spalanie mogłoby być ciut mniejsze ale coś za coś.

Stan zawieszenia, podobno jego naprawa jest dość kosztowna, chociaż nie tak jak np. w Audi albo VW.

Ciężko wyczuć... Po prostu tankować i jechać (ale za to jak)

Każdemu ;)\\r\\nZdecydowanie jest to samochód dla młodych ludzi. Nie jest to zwykłe kombi-to Volvo, chociaż przełamuje stereotyp kanciastego, nobliwego auta. Niepowtarzalny wygląd, wygoda i marka, mówią same za siebie-kupiłbym go jeszcze raz.

Uważam, że dokonałem dobrego wyboru, kupując ten samochód. W tej kategorii "wiekowej" i przedziale cenowym nie znalazłbym nic lepszego. Jak dla mnie genialne autko-następne też na pewno będzie V40-młodsze ale też tylko benzyna.

Dla mnie rewelacja, autko prowadzi się wyśmienicie-nie da się wyczuć, że to kombi. Jedzie jak po szynie, układ kierowniczy precyzyjny, dobrze zestrojone zawieszenie. Gorzej z parkowaniem.

Dynamiczny silnik, dość dobrze współpracująca skrzynia biegów-mankamentem, moim zdaniem są trochę zbyt długie przełożenia i praca l;ewarka zmiany biegów, poza tym wszystko jak najbardziej ok.

Ilość miejsca z przodu idealna (dla mnie-mam 170 wzrostu-dla takiego gladiatora w sam raz-więksi poczują się nieco mniej komfortowo), jakość materiałów i ich wykończenia dobra-trwałość również. Zabezpieczenie przed korozją doskonałe, chociaż warto go pilnować i uzupełniać ubytki masy zabezpieczającej. Przełączniki na swoim miejscu-moim zdaniem idealnie usytuowane. Zawieszenie trochę za twarde na nasze drogi ale za to za granicą-poezja. Przy prędkościach, powyżej 90 km/h trochę za głośno w środku-słychać pracę zawieszenia i dość głośny szum opon-dźwięk silnika miły dla ucha ;)

Nie ma się do czego czepić-dla mnie bomba.

Automatyczna klimatyzacja spisuje się bez zarzutu-latem dość szybko zbija temperaturę, nawiewy są tam, gdzie być powinny, jedynie z tyłu są tylko na podłodze, w związku z czym ich wydajność jest trochę za mała ale nie można mieć wszystkiego.

Do przodu i przez lusterka boczne jest w porządku, jednak z widocznością do tyłu, przez lusterko wsteczne w kabinie jest paskudnie. Pochylona tylna szyba sprawia, że wszystko wydaje się być dużo dalej, niż w rzeczywistości.

Bez zarzutów. Pełne wyposażenie elektryczne-jak dotąd nic nie szwankuje.

Jak dotąd wymieniłem jedynie klocki hamulcowe-koszt mniejszy, niż w Escorcie i Golfie, robocizna własna.

Nie przypuszczałem, że dosyć duży samochód może tak lekko prowadzić się po krętych, górzystych drogach (Karkonosze)