Opinia Volvo V70 2.0 D3 163KM (turbo diesel) kombi 2010r., ocena użytkownika (24rj)

Volvo V70 2010r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 D3 163KM (turbo diesel)

data oceny: 2014-12-20

Jedyny plus tego auta jest bardzo dobre spalanie.

Odpowiedź:Nie

Trzymać się od silnika D3 z daleka! Podejrzewam, że zawieszenie, skrzynia jest tak samo daremna jak w tym modelu!

Tylko komuś kto się nie zna na jakości i przed tym autem jeździł jakimś dziadostwem...

Dla mnie porażka. Jestem zawiedziony brakiem elastyczności silnika oraz bezrozumnym działaniem skrzyni biegów.

Auto niestety okazało się wielką klapą! Problemy z zawieszeniem od nowości. Ciągle słychać jakieś dziwne odgłosy spod kół z przodu jak i z tyłu. Oczywiście ASO zawsze mówi, że to normalne, żę wszystko jest ok itp Auto zbyt mocno przechyla się na zakrętach. Nie da się kompletnie wyczuć drogi. Jeśli chodzi o właściwości jezdne to okrutnie się zawiodłem ech

Tutaj będę bezwzględny, ale silnik to kompletna kpina! Myślałem, że auto mające 5 cylindrów będzie naprawdę fajnie jeździło a tu się okazuję, że totalna krowa! O ile na początku spod świateł fajnie rusza to później jest wołowaty! Jakakolwiek redukcja nie przynosi żadnego efektu jaki by się zamierzało. Skrzynia biegów nie wie co ma robić na zakrętach. Jak czytałem różne opinie to żaden matoł nie napisał, że auto podczas skręcania i wychodzenia na prostą,automat myśli dosłownie 1,5-2 sekundy jaki bieg ma k....wrzucić! TO KPINA!!!

Nie będę owijał w bawełnę, ale auto załadowane ponad 400kg towaru jedzie gorzej niż mój vw crafter!!! Fotele mam wielkie (takie dla krowy z dużym dupskiem) i jedyna wada to strasznie śliska skóra! Mam wentylowaną i może dlatego...Na dziurach ciągle słychać tylne zawieszenie jakby amortyzatory chciały się przedostać do bagażnika. Każda dziurę, koleinę czuć na dupie!

W tym aucie jedyny dla mnie plus jest taki, że miejsca jest bardzo dużo i nikt nie narzeka ani z przodu ani z tyłu. Bagażnik jest trochę mały i cały czas coś w nim skrzypi! Podczas ściągania kratki musiałem użyć brechy żeby odgiąć pewne mocowania bo niestety śruby na zgrzewach puściły!

Bez zastrzeżeń. Polecam w każdym aucie wentylowane siedzenia.

Ja nie nosze okularów ani nie jestem gruby, żeby nie powiedzieć tłusty i nie mam problemów z jazdą na wprost i do tyłu. Kwestia umiejętności i braku ograniczeń fizycznych...

Na razie nic nigdy nie wysiadło...

Poza zawieszeniem, które jest bardzo źle dopracowane oraz słaby silnik i gówno warta skrzynia biegów, to reszta jest do zaakceptowania.