Opinia Volvo V70 2.5 146KM (olej napędowy) kombi 1999r., ocena użytkownika (csx)

Volvo V70 1999r. - opinia użytkownika

data oceny: 2008-08-15

Uwaga na wymęczone graty z przebiegami ukrytymi po 700 000 km.Jest ich dużo.Auto kupujmy z fachowcami chyba że się orientujecie o co ogulnie chodzi w tym temacie.

Rodzinny,lub dla aktywnych posiadających duże ekwipunki wypadowe,leniwcom cenioncym komfort także poleca ten wóz.

Witam , polecam bardzo, nie dlatego że mam ten model, miałem wiele aut, jestem sam fanem (fanatykiem) motoryzacji.Ale o aucie mogę powiedzieć tyle:Duży przestronny samochód rodzinny.Nadwozie ocunk b.dobrze zabezpieczone antykorozyjnie.Silnik z grupy VW choć nie najnowszy, to 146 ps b. zadawalająco radzi sobie z autem. Zaskakująco dobre przyśpieszenie.5 cylindrów powoduje lepszą kulturę pracy chociaż trzeba nadal pamiętać że to w końcu diesel.Jednostka ta znana z poprzednich wcieleń Audi A6, zbiera b.dobre opinie w śrud mechaników samochodowych.Jedną z niewielu awarii jakie mogą mieć miejsce , jest uszkodzenie alternatora,zdażające sie po przebiegu 200 000 km(to chyba nie dziwi)koszty naprawy alternatora są dosyć wysokie około 1000 zł.Zawieszenie również należy do do przyzwoitych, choć skąplikowane pod względem budowy nie powinno nastręczać problemów.Przestronność uważam za jedną z większych zalet modelu,wygodne fotele ,podłokietniki, staranne i trwałe wykonanie powodują zadowolenie użytkowników.Wyposażenie dodatkowe bogate nawet w standardzie.Audio bliskie ideałowi.Uwaga!!!! Automatyczna skżynia biegów jest komfortowa ale proszę nie wieżyć że auto w nią wyposażone pali więcej o 1litr paliwa,są to około 2-2.8litra więcej niż w manualu.Układ kierowniczy i promień skrętu niewiarygodnie znakomity.Tyle słodzenia.Nie wierzą Państwo , zachecam do sprawdzenia i jazdy, chociażby testowej.Pozdrawiam

Maciej