Opinia Volvo XC 90 3.2 238KM (benzyna) terenowy 2007r., ocena użytkownika (vgy)

Volvo XC 90 2007r. - opinia użytkownika

nadwozie: terenowy

data oceny: 2010-11-04

wszystko zależy od preferencji właściciela szybka, "sportowa" - czytaj nerwowa jazda bardzo zwiększa spalanie, te które podałem dotyczy "normalnej" jazdy.

jak w przypadku każdego innego samochodu na serwisowanie i przebieg oraz ogólny stan samochodu, nie ma co obawiać się o ochronę antykorozyjną, samochód jest ze szwecji!!

na regularne i przedewszystkim profesjonalne przglądy i naprawy, w moim przypadku nie miałem żadnych awarii ale przeglądy i inne wymiany robię systematycznie i tylko na "oryginalnych" częściach.

samochód nie jest idealny, ale dla tych którzy szukają dyskretnego prestiżu, komfortu i elegancji to jest to, ci którzy potzrbują "lansu" kupują inne marki, przy swojej cenie (na rynku wtórnym) wydaje mi sie że nie ma konkurencji, brakuje już mu jednak powiewu nowoczesności, szczególnie w środku mógłby być odmłodzony jak inne volvo!!. dla mnie spełnia wszystkie pokładane w nim nadzieje, komfort, prosta obsługa, dobre stereo, pełne wyposażenie, świetny ślilnik, dobry napęd, super trwałość czego można jeszcze sobie życzyć...?

Jedyną awarią przez 3 lata i przejechane ponad 60 tyś. był pęknięty lub przetarty przewód masy w wiązce w drzwiach kierowcy co powodowało wariacje centralnego zamka i kierunkowskazu w lusterku, mechanik poradził sobie w 30 min. koszt większy za wiazd nawarsztat niz faktyczną naprawę, była również awaria sterownika szyberdachu, ale tutaj podejżewam ingerencję mechaników ponieważ naprawili na swój koszt :)

deska przednia "juz trąci myszką" konsola środkowa na dzisiaj jest już przestażała ale za to dalej fantastycznie funkcjonalna, po przesiadce do np: Audi przez chwilę czuję się zagubiony i przytłoczony.

ponadprzeciętne wyciszenie samochodu, silnik benzynowy pozwala cieszyć się pełną ciszą lub wyśmienitym stereo zamontowanym w samochodzie. Fotele - na lepszych nigdy nie jeździłem, napęd AWD oraz wspomaganie i cały układ kierowniczy łącznie z hamulcami dają duże poczucie bezpieczeństwa i komfortowego prowadzenia. No i te dodatki zwiększające bezpieczeństwo!!! (np: skrzynia która nie zmienia biegów w szybko ponywanych łukach, itp!!).