Opinia BMW 5GT xdrive 3.0 535d 299KM (olej napędowy) coupe 2010r., ocena użytkownika (25f7)

BMW 5GT xdrive 2010r. - opinia użytkownika

nadwozie: coupe

silnik: 3.0 535d 299KM (olej napędowy)

data oceny: 2016-12-27

można jeżdzić bardzo ekonomicznie schodząc na trasie poniżej 7l ale nie często się tak chce jeżdzić tym silnikiem :)

Ogólnie auto nie ma jakiś szczególnych słabych punktów. Ja zwracałem przy zakupie uwagę na bezwypadkowość. Auto źle naprawione będzie generować duże koszty i denerwować a nie o to chodzi kupując samochód tej klasy

każdemu kto lubi mieć oryginalne auto i podoba się jego nietuzinkowa stylistyka. Zwykłych 5ek F10 i 7ek F01 widać na ulicach mnóstwo, a 5GT F07 nie jest częstym widokiem. Mimo swojego wieku (produkowany od 2009r) nadal zwraca na siebie uwagę ale

Auto bardzo dobre i bardzo pewne w prowadzeniu (koniecznie z Xdrive). Pomimo dużych gabarytów nie są one odczuwalne w codziennym użytkowaniu

Przy gabarytach auta konieczna jest kamera cofania. Wówczas nawracanie na wąskich parkingach jest bezproblemowe

Największa zaleta tego auta 600Nm w każdych warunkach i zakresach prędkości zdecydowanie pcha auto do przodu (6s 0-100km/h)

Skórzane fotele tylnej kanapy nie miały w moim egzemplarzu podgrzewania co w zimę było powodem dyskomfortu pasażerów. Wyciszenie bardzo dobre ale nie idealne ze względu na brak ramek wokoło szyb

Bagażnik nie jest wielki ale dość praktyczny w związku z możliwością róznej modulacji jego wielkości i przesuwania tylnej kanapy. Materiały bardzo dobrej jakości. Wnętrze wyglądało na przebieg do 100tys km a faktycznie miało 275tys km. Do pełni szczęścia brakowało mi skózanej deski rozdzielczej

Bardzo dobra klima 4-ro strefowa

Zepsuło mi się elektryczne sterowanie kolumny kierowniczej (zatarty mechanizm). Koszt naprawy 100zł w specjalistycznym serwisie BMW (nieautoryzowanym). W ASO BMW zaproponowali tylko wymianę całego modułu kolumny kierowniczej - koszt ponad 6,5tys zł

Koszty części w ASO BMW są wysokie jednak można dostać te same części za 1/3-1/4 ceny(od producenta na pierwszy montaż): wahacz Lemforder (ten sam co w ASO) 450zł (w ASO 1400zł). Serwis olejowy w ASO to 1300zł ale można przyjechać ze swoim olejem (np.wysokiej klasy Millers 300zł) i filtrem (80zł) i zlecić samą usługę (160zł).

Xdrive - rewelacyjny napęd. Dotychczas wszytkie BMW jakie posiadałem miały tylko napęd na tył

Mirek