Opinia BMW seria 3 E46 touring 2.0 136KM (olej napędowy) kombi 2000r., ocena użytkownika (d95)

BMW seria 3 E46 touring 2000r. - opinia użytkownika

data oceny: 2008-08-16

Ciężko powiedzieć ile pali w mieście a ile w trasie. Szacuję w mieście ok. 8,5, poza miastem ok. 5,6 (jeżdżę ok. 110 km/h i z reguły bez szaleństw). Przy prędkości maks. (ok. 205 km/h) pali 14 L. Na autostradach niemieckich spalił mi ok 5,7 jeżdżąc ok 130 km/h.

Nie kupować tego auta bez sprawdzenia w serwisie BMW !!! Jest zbyt dużo kosztownych rzeczy, które cwany sprzedawca jest w stanie przed Wami ukryć!!! Przekonałem się o tym na własnej skórze kupując 2-gie BMW dla mojej pani. Przed zakupem KONIECZNIE jedźcie do serwisu!!!

Na ciśnienie opon. Resztę wyświetli komputer (o ile wszystko działa).

Każdemu, kto lubi BMW, czyli przyjemność z jazdy, świetną jakość i preztiż.

Uwielbiam ten wóz. Dla mnie to jedyna marka, którą w pełni akceptuję. Daje mi wszystko, czego oczekuję od auta - prestiż, przyjemność z jazdy, pewność na drodze, małe spalanie przy świetnych osiągach, żadnego skrzypienia czy niespodzianek. Bardzo praktyczne i super przemyślane a do tego piękne. Lepsze będzie tylko drugie BMW ale z mocniejszym silnikiem i lepiej wyposażone, choć to, które mam też daje radę.

Prowadzi się cudownie - jak przyklejony, idealnie wyważony. Bez czujników parkowania pewnie byłoby gorzej...

Świetny silnik, dość cichy, wystarczająco mocny, ciągnie porządnie od ok. 2000 obr/min., przecyzyjna skrzynia biegów, wszystkie biegi wchodzą lekko i dokładnie, fajnie miękkie sprzęgło pozwala nawet na niezbyt dokładne sprzężenie obotów podczas zmiany biegów. Oczywiście mocy nigdy za wiele...

Jeśli szukasz auta, które "płynie" po naszych polskich dziurach to zapomnij o BMW. Za to auto jest super przyczepne i idealnie wyważone. Moim zdaniem to idealny kompromis pomiędzy prowadzeniem a komfortem. Jeśli nie lubisz trochę poszaleć po zakrętach - nie zakładaj szerokich opon (225/45/17\'\') bo w koleinach jest ciężko.

Generalnie wspaniała skorupa, jak na tę klasę auta. Mnie akurat ilość miejsca odpowiada bo lubię być "otulony" przez auto. Jednak blacha ma kilka "pięt achillesowych". Są to: progi tylne wewnątrz przy listwach oraz klapa tylna przy listwie oświetlenia tabl. rejestr. Swietna jakość we wnętrzu, choć ściera się farba z plastiku przy hamulcu postojowym.

Brak jakichkolwiek zastrzeżeń - klima działa bardzo dobrze, zimą szybko się nagrzewa, łatwo rozmrozić szyby.

Widoczność do tyłu jest ograniczona przez zagłówki tylne ale to nie przeszkadza kiedy masz czujniki parkowania.

W okresie eksploatacji nie nawaliło nic ale kupiłem auto z usterkami - musiałem z czasem wymienić "moduł główny" bo nawalał centralny zamek oraz matę elektroniczną w siedzisku pasażera. Szczęście, że mam blisko do serwisu w Niemczech bo koszty w polskich serwisach są wyższe, nawet do 100%!!! (za drobne części).

Awaryjność uważam za niską bo po doprowadzeniu auta do stanu idealnego - wymiana wszystkich elementów zawieszenia oprócz tylnych amorów oraz usunięcie usterek istniejących przy zakupie - w/w elektronika oraz prace lakiernicze po drobnych otarciach i w/w "piętach achillesowych" oraz po przejechaniu 20 000 km nie nawaliło - odpukać - nic. Koszty uważam za wcale nie takie wysokie jak głoszą legendy pod warunkiem korzystania z NIEMIECKIEGO serwisu i kupowania części zam. renomowanych producentów. U mnie na razie wyszło ok. 98 gr./km razem z ubezpieczeniem i paliwem oczywiście i będzie spadać bo już nie pakuję w usterki z zakupu :).

To, że jednak nie było bezwypadkowe. Na szczęście poprzedni właściciel dość dobrze dokonał naprawy i dziś już nie ma po tym śladu.

Przy tych osiągach takie spalania - super! Zresztą całe auto jest super i nie zepsują tego nawet drobniutkie kaprysy (dwa razy radio uparło się, że nie odda płyty CD i nie będzie jej odtwarzać - na drugi dzień już było wszystko w porządku :))