Opinia BMW seria 5 2.5 KM (olej napędowy) kombi 2007r., ocena użytkownika (23v2)

BMW seria 5 2007r. - opinia użytkownika

silnik: 2.5 KM (olej napędowy)

data oceny: 2013-04-13

Spalanie podobno takie jak w większej i szybszej 3.0d ..tylko jak ktoś kupi cacko w dobrym stanie to czapki z głów bo mi się nie udało (bardzo chciałem ten większy silnik -bez powodzenia)...większość BMW na naszym rynku to padaczki ...niestety.

Na sprzedającego ....cała masa na rynku tych i podobnych Bmw to gruchoty ...poklejone ...."nie bite" tylko kopane :) Masa usterek poukrywanych , ten model przeglądy i błędy ma zapisane w wielu elementach elektroniczny.Przy zakupie jak ktoś wyda troszkę grosza na serwis w BMW proszę poprosić sprzedającego o dostarczenie kluczy zapasowych do serwisu na przegląd zakupowy ..tam również znajdują się ciekawe sprawy które zwykły laik "najlepszy mechanik " nie wykasuje.lakier -mój bez szpachli i może dla tego dbam o niego lepiej jak o żonę -myjnia jedynie bez szczotek.

Na jazdę po mieście...to model z filtrem cząstek stałych a ten potrafi się psuć przy przebiegach dziennych 5 km ....to nie auto po wyjazd na zakupy po bułeczki.

Tym którzy nie boją się wydać na paliwo więcej niż w TDI ,tym którzy uwielbiają odgłos 6 celindrów (w środku w zasadzie trudno odróżnić czy to benzyna czy disel )i tym którzy nie boją się złej opinii o BMW...dodam że nie wszyscy kierowc

Auto oceniam na rewelacyjne.Uwaga odradzam tym którzy mają do pokonania jakieś bezdroża...śniegi na nieutwardzonej drodze itp...auto to nie jest stworzone do jazdy bez asfaltu.

Auto posiadam od blisko roku czasu...w zasadzie podczas tego okresu poznałem jazdę zarówno na autostradzie tym cackiem jak i po naszych "wiosennych" drogach usłanych dziurami.W mojej ocenie -parkowanie nie wstawiam wysokiej oceny ponieważ złośliwy moduł parkowania PDC wyłączył mi na jakiś czas czujniki -taka podobno przypadłość BMW 5. Jak by to chodziło to super bo z parkowaniem nie ma problemu przy włączonych czujnikach.Reszta z tej oceny super.Może jesli chodzi o prowadzenie to polecam przed zakupem przejechać się po naszych drogach bo jest to auto bardzo sztywne i może to niektórych męczyć...polecam sprawdzić wielkość felg ..moje to 17 cali i jest to chyba max jaki może być na tych paskudnych drogach..pewnie ..zaraz mnie tutaj powyzywają fani BMW ale 19 cali pięknie wygląda ..ale jak jeździ ????

Przyznam się że szukałem 3.0d ale niestety znaleźć na naszym rynku egzemplarz nawet 2.0d jest niezłym wyzwaniem. Ja szukałem bardzo bardzo długo....Mi 2,5 d wystarcza ,elastyczność super, przyspieszenie -super, skrzynia (automat ) rewelka ,silnieczek chodzi jak pszczółka a jego dźwięk to muza dla uszu ...fani 6 cylindrów i rzędówek będą wiedzieli o czym piszę.Ale nie ukrywam ze następnym (kiedyś tam modelem będzie z pewnością 3,0D )

resorowanie -ja pokusiłem się o zawieszenie pneumatyczne ...jest to podobno drogie rozwiązanie podczas napraw ale jak na razie nic się nie dzieje.Fotele ...hmmm drobna przypadłość 5 -tek ..proszę sprawdzać podczas kupna ...pod fotelami są takie wiązki elektryczne wraz z całym jakby gniazdem które powinno być przymocowane pod fotelem ale niestety często zatrzask ten pęka i to gniazdo tak sobie "dynda" ..nie dzieje się nic dopóki ktoś mały nie będzie chciał przybliżyć fotela na maksa do przodu (albo podczas odkurzania) ..fotel może wtedy się blokować ..sprawdziłem i w moim przypadku wystarczy to gniazdo na siłę cofnąć i fotel jest uwolniony . Ale proszę to sprawdzać ..mała pierdoła ale nie cieszy :)

Przestrzeń ...co tu oceniać -locha :)i to zrobiona ze smaczkiem. Przestrzeń z tyłu ...dzieciarnia ma co robic z tyłu więc chyba fajnie ...cieszy fakt super podłokietnika .... ergonomia..hmmm ja bardzo bałem się tego pokrętła :) ale dałem radę chyba już po 30 minutach rozkminiłem całość ...tak po około 100 km przejechanych robi sie to po prostu automatycznie..bez sensue jest chyba wybieranie głosowe ..kilka razy włączyłem to zamiast zgłaszania/ściszania...z wybierania głosowego mają frajdę moje pociechy których głos niestety (chyba bo dziecięcy ) nie jest rozpoznawalny -dziwne ale proszę sprawdzić czy dziecko o normalnej wymowie mówiące CD włączy CD ). karoseria - ...to chyba najpościej ocenić ..Rewelka ...rzęsy, ledy okrągłe ..co tam pisać ..super i tyle. Bagażnik -mały ..ja co prawda nie potrzebuje tego auto dla bagażnika ale coś mi się wydaje że mniejszy niż np w Skoda octavia

Super -klima bardzo wydajna ...kiedyś czytałem o tym że podczas deszczu para się pojawia w 5 -tkach na szybach ..chyba jak ktoś będzie chuchał....hi hi hi..nic takiego się nie dzieje.Po włączeniu wentylacji chodzi super...do czego mogę się przyznac to do czujnika temperatury który jest delikatny ,,,mój nie przeżył spotkania z lisem (a autuo nie ma ani jednej ryski )czujnik jednak się obraził i trzeba było go wymienić.

Co tu pisać -trzeba wsiąść i zobaczyć.Dla tych którzy nigdy nie siedzieli w BMW to dodam tylko ze uszkodzony moduł PDC (czujniki cofania ) to mrugająca kontrolka na panelu (poniżej odtwarzacza ...oraz na wyświetlaczy brak sygnałów czujników ..tzn nie będą one się uruchamiać i dodatkowo jak każdy błąd czy brak płynów na zegarach wykrzyknik.

Elektronika to chyba nie silna strona BMW 5 -ja co prawda miałem problem z PDC i nic dalej się nie dzieje ale dość krytycznie oceniam po tej awarii.

czujnik temperatury - niestety to wina lisa :) więc nie ma co spisywać winy BMW a PDC no niestety coś tam było ...o kosztach nie będę pisał ...ale dodam ze więcej z tym pracy nisz kosztów bo w rezultacie to wina uszkodzonego kabla.

Zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie dynamika auta ...dzisiaj nie dziwi mnie fakt wyprzedzania po 5 , 6 aut bo to auto fajnie sobie radzi..no ale trzeba uważać na innych użytkowników drogi więc proszę nie przeholować