Opinia BMW seria 5 520i 24v Vanos 2.0 m50B20 VANOS 150KM (benzyna+gaz) sedan (limuzyna) 1993r., ocena użytkownika (a5a)

BMW seria 5 520i 24v Vanos 1993r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 m50B20 VANOS 150KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2008-06-20

Poprostu auto to ma możliwość spalania paliwa, ale przy wprawionej jeżdie tragedii niema. Wszystko zależy od rodzaju trasy. Kiedys w Szecji auto spalilo mi na trasie 8,2 l/100 gazu!!! (W polsce nigdy nie powielilem wyniku)

Auto nie powinno klekotac, a wkaznik temperatury po rozgrzniu powinien być ZAWSZE NA ŚRODKU - ZAWSZE!!! Jezli wskazów w którąś stronę się wychyla to nalezy skontorlować układ chłodzenia. W BMW dzięki zastosowania sprzęgła wiskotycznego temperatura jest utzrymywana całyczas na tym samym poziomie (oczywiście zdarzyć się moga odchylenia i wzrost temp podczas dłuższego postoju np. w korku)

Pilnować układu chłodzącego i oleju. Wymieniać regularnie olej na dobry.

Ja jestem z auta bardzo zadowolony. Ma kilka drobynch wad ktore na tle dlugiej listy zalet sa niczym. Ja pozostane tylko przy tej marce, ewentualnie na starość kupie mietka.

Auto naprawde świetne. Jest to moje pierwsze BMW i musze pwiedzieć że następne to też będzie BMW. W sumie tylko Mercedes mógłby być alternetywą. Jednostki bardzo wytrzymałe i moim zdaniem mało awaryjne pod warunkiem że dba się o auto. Ja mam przejechane już ponad 310000 km z czego ponad 70 tys w Polsce i do tej pory nie miałem (odpukać) zadnej usterki silnika. Zdarzaja się oczywiscie naprawy czysto eksploatacyjne, ale to jak w kazdym aucie. Częsci wbrew pozorom nie są aż tak drogie. Oczywiście nie należy kupować do tego auta części najtańszych bo to szybko się zemści. GENERALNIE POLECAM TEN MODEL! AUTO W TEJ KLASIE ZA TE PIENIADZE - NIC LEPSZEGO SIE NIE ZNAJDZIE! Co ważne do tego auta jest dostępnych cała masa części.

Bardzo wysoka kultura pracy silników 6 cylindrowych. Konstrukcja prosta i trwala pod warunkiem czestej kontorli układu chłodzenia. Samochody te nie tolerują przegrzewania, a poza tym są bardzo trwałe. Łańcuch rozrządu należy wymienić po przejechaniu 500tys km, praktycznie wiec sie tego nie wykonuje. Jezeli wymieniamy wszystkie elemety eksploatacyjne na czas to auto dlugo nam posłuzy.

Bardzo wygodne i ciche autko. Szczególnie polecam wersje z przednimi podłokietnikami, te biją na głowie każde inne auta.

Auto bardzo przestronne cechujace sieniespotykanym stylem wykończenia przedniej czzzi deski rozdzielczej. Ma to zarównoa swoich przeciwników jak i zwoleninników, których jest o wiele wiecej. Jak dla mnie wnetrze jest świetne i to jest to czego brakuje mi w najnowszych modelach, w których deska jest juz jak w kazdym innym aucie. Nie potrzebnie zerwano z czyms co bylo piekne.

Dwustrefowa klimatyzacja, działająca także w tylenj części działa bardzo sprawnie. Czasami jeżeli powiew jest zbyt słaby to należy wymienić filtr kabinowy (koszt ok 30 - 40 zł).

Jak dla mnie ok. Podnoszone siedzenia umożliwią osobą niskim bezproblemowe prowadzenie auta.

Jak na razie poza podłączeniem radia i wzmacniacza antenowego (auto seryjnie wyposażone jest we wzmacniacz) nie robilem nic i wszystko dziala jak należy

bagażnik jest nieobstawny i pomimo swoich znacznych gabarytów czasem cięzko jest coś do niego wcisnac.

Świetnie dopasowane i dopracowane wnętrze. Szczególnie auta wyposażone w podłokietniki przednich foteli.