Opinia Daewoo Matiz 0.8 0KM (benzyna) hatchback 2000r., ocena użytkownika (22kt)

Daewoo Matiz 2000r. - opinia użytkownika

data oceny: 2011-08-05

Spala bardzo mało. Za 20zł ponad setkę po mieście przejadę

Czy nie rdzewieje

Osobom które potrzebują samochód do jazdy na krótkich trasach (do 50km), po mieście, na zakupy

Jeżeli patrzymy na matiza jako samochód do jazdy po mieście (lub okolicznych wioskach) to całkiem przyzwoite autko. Mało pali, w max 4 osoby jest całkiem wygodne a jedynym minusem jak dla mnie jest twarde zawieszenie które daje odczuć stan polskich drug. Można przyczepić się jeszcze do skrzyni biegów ale jak ktoś się przyzwyczai to nie zwraca już się na to uwagi

Auto prowadzi się przyjemnie, jest małe więc i z parkowaniem nie ma wiele problemu. W mieście zawsze znajdzie się miejsce gdzie można się Matizem wcisnąć a gdzie większość aut nie daje rady

Auto mimo słabego silnika na światłach potrafi zostawić samochody z 2 razy mocniejszym silnikiem. Dobre przyspieszenie na starcie, gorzej przy przyspieszaniu powyżej 80 km/h. Mój rekord Matizem to 158km/h ale fakt że było to z lekkiej górki a dwa że zaczynało już w nim wszystko trzeszczeć i pewnie niewiele brakowało a bym wystartował ;)

I tu pojawia się jak dla mnie minus jady matizem. Zawieszenie jest bardzo twarde i na polskich drogach które często wyglądają jak po ostrzale moździerzowym czuć każdą dziurę. Komfortu jazdy w 5 osób nie będę komentował bo wielkość samochodu mówi sama za siebie, natomiast w 4 osoby można już się wygodnie z tyłu rozsiąć

Z przodu siedzi się całkiem wygodnie. Samochód mimo że mały to w środku wydaje się być przestrzenny i odczucie wygody jest dużo lepsze niż w cieniasie i tym podobnych. Sam mam 185 cm wzrostu i nie narzekam. Z tyłu jak to z tyłu, trochę słabiej ale też nie jest źle. Bagażnik niewielki ale nawet bardzo duże zakupy wejdą. W długą trasę nim nie jechałem ale tak na oko to dwie duże torby sportowe to max co tam wejdzie. Zaliczałem już nim weekendowe wypady gdzie 4 osoby spokojnie się zapakowały (łącznie ze śpiworami i namiotem). Jakość materiałów pozostawia trochę do życzenia ale jak na tej klasy autko nie jest źle. Zastrzeżenia mam jedynie do karoserii choć wydaje mi się że po prostu trafiłem na złą serią. Jak obserwuje matizy na mieście to podrdzewiałem jeżdżą tylko zielone - czyli takie jak ja mam. No ale autko ma już 10 lat tak więc czas robi swoje :)

Z nawiewem jest średnio. Jak się wiezie z imprezy 3 nawalone osoby i do tego na zewnątrz pada deszcz to trzeba szybko nawiew na szyby puszczać bo inaczej w środku sałna i trzeba co chwilę je przecierać. Zimą nagrzewa sie tak szybko jak silnik

Widoczność spoko

Elektronika bez większych zastrzeżeń

Samochód ma już 10 lat i ostatnio miałem parę napraw (między innymi układ hamulcowy) - wszystko łącznie nie całe 1000zł. Główny problem to rdza